Kopenhaageni lähedal pikka aega otsitud iseehitatud allveelaev läks lõpuks põhja, kadunuks jäi rootslanna

 (13)

Kopenhaageni lähedal pikka aega otsitud iseehitatud allveelaev läks lõpuks põhja, kadunuks jäi rootslanna
Foto: Kaader videost

Kopenhaageni sadama piirkonnas otsisid kaks päästekopterit ja kolm laeva tunde iseehitatud allveelaeva. Kell 10.45 kohaliku aja järgi selgus, et allveelaev on leitud Køge lahest ning kõik on elus ja alust oodatakse tagasi sadamasse pärastlõunal. Siis aga teatati, et allveelaeva omanik ja ehitaja Peter Madsen on leitud täie tervise juures, kuid alus läks põhja. Veel mõne aja pärast selgus, et kadunuks on jäänud Rootsi naine, teatab Taani ajaleht Ekstra Bladet.

Seoses Taani leiutaja Madseni allveelaeva Nautilus uppumisega Öresundi väina on teadmata Rootsi naise saatus.

"Naine pidi olema allveelaeva pardal ja ta on lähedaste poolt kadunuks kuulutatud," ütles Rootsi Skåne politsei esindaja ajalehele Aftonbladet.

Taani kaitseväe operatsioonikeskuse teatel on Madsen ise öelnud, et jättis naise neljapäeva õhtul Refshaleøenile.

Varem sai teatavaks, et kadumisest teatas öösel naise rootslasest kallim.

"Me võime kinnitada, et allveelaev on leitud ja me oleme näinud seda liikumas Køge lahel. Me ei tea praegu, mis juhtus, aga me oleme olnud kontaktis Peter Madseniga, kes ütles, et oli mingeid tehnilisi probleeme. Praegu on tähtis, et temaga on kõik korras ja ta tuleb heas seisundis tagasi," ütles Taani kaitseväe peastaabi esindaja Anders Damgaard varem Ekstra Bladetile.

Taani merekodukaitse teatel läks allveelaev varsti pärast seda põhja.

Seotud lood:

Allveelaeva kadumisest teatati kohaliku aja järgi ööl vastu reedet kell 2.30, kui see ei olnud kokku lepitud ajaks tagasi tulnud.

Allveelaeva Nautilus omanik on Madsen, kes on selle ka ise ehitanud. Madsen on tuntud ka rakettide ehitamise poolest.

Allveelaev Nautilus on ligi 18 meetrit pikk ja kaalub 33 tonni. Esimest korda lasti see Kopenhaageni sadamas vette 2008. aastal, kuid sellega oli probleeme. Uuesti lasti alus vette selle aasta 28. aprillil.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare