Kiievi politsei: Babtšenko mõrva motiivi peamised versioonid on tema professionaalne tegevus ja seisukohad

 (8)
Kiievi politsei: Babtšenko mõrva motiivi peamised versioonid on tema professionaalne tegevus ja seisukohad
Foto: GLEB GARANITŠ, REUTERS

Peamine versioon Vene ajakirjaniku Arkadi Babtšenko tapmise motiivi kohta on tema professionaalne tegevus ja seisukohad kodanikuna, teatas Ukraina politsei Kiievi peavalitsuse pressiesindaja Oksana Blõštšõk.

„Versioonide hulgas, mida juurdluses läbi vaadatakse, on professionaalne tegevus ja seisukoht kodanikuna. Lisaks sellele peame me juurdluse käigus objektiivselt uurima kõiki asjaolusid, võib-olla ilmneb siis teisi motiive ja versioone,” teatas Blõštšõk UNIAN-ile.

Blõštšõki sõnul ei kaldu uurijad praegu ühegi versiooni poole.

Ukraina politsei pressiesindaja Jaroslav Trakalo kinnitas aga UNIAN-ile, et juurdluse käigus viiakse läbi terve kompleks ekspertiise: „Viiakse läbi kõik vajalikud ekspertiisid – kohtumeditsiiniline, ballistiline ja teised.”

Tuntud Vene ajakirjanik, sõjakorrespondent ja kirjanik Babtšenko lasti maha oma kodumaja ukselävel Kiievi Dnipro rajoonis eile õhtul.

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin ütles ÜRO julgeolekunõukogu istungil New Yorgis, et Moskva on Babtšenkot alati oma vaenlaseks pidanud. Klimkin märkis, et veel on vara teha järeldusi selle kohta, kes seisab mõrva taga, aga Venemaa on varem olnud sellistes mõrvades osaline.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare