Kataloonia parlament ei kavatse Hispaania kohtu iseseisvusdebati keelule alluda

 (25)

Kataloonia parlament ei kavatse Hispaania kohtu iseseisvusdebati keelule alluda
Foto: LLUIS GENE, AFP

Kataloonia parlament ei allu Hispaania kohtu keelule ja viib esmaspäeval läbi debati, mis võib viia iseseisvuse väljakuulutamiseni, teatas Kataloonia valitsuse välissuhete juht Raül Romeva täna BBC raadiole.

Tegemist oli Kataloonia iseseisvusmeelse valitsuse esimese selge vastusega Hispaania põhiseaduskohtu eile tehtud otsusele tõkestada esmaspäevaks planeeritud parlamendiistung ning see suurendab keskvalitsuse karmi reageeringu võimalust, vahendab Reuters.

Hispaania peaminister Mariano Rajoy on pakkunud kõigi erakondade poliitilisi läbirääkimisi lahenduse leidmiseks, avades ukse kokkuleppele, mis annaks Katalooniale suurema autonoomia, kuid on välistanud iseseisvuse ja lükanud tagasi Kataloonia rahvusvahelise vahendaja leidmise ettepaneku.

Hispaania valitseva erakonna Rahvapartei (PP) parlamendiliikmete sõnul kaalub Rajoy Hispaania põhiseaduse paragrahvi 155 rakendamist, millega saadetaks Kataloonia regionaalparlament laiali ja viidaks seal läbi uued valimised, kui Kataloonia valitsus jätkab eraldumispüüetega.

Romeva ütles BBC-le, et kriisi saab lahendada ainult poliitika abil, mitte kohtumeetoditega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare