Itaalias tabati aastaid tagaotsitud maffiaboss

 (6)
Itaalia, maffia, Condello, Ndrangheta
Reuters/Scanpix

Itaalia karabinjeerid vahistasid tähtsa ´Ndrangheta maffia bossi Pasquale Condello, kelle juhitud organisatsiooni peetakse Euroopa kõige suuremaks kokaiiniga kauplejaks.

57-aastane Condello vahistati teisipäeval oma kodus Lõuna-Itaalias, Calabria maakonnas. Maffiapealik, keda oli eelnevalt mitu päeva jälitatud, vastupanu ei osutanud, teatas Eesti Päevaleht Online. Uurijad küsitlesid ka Condello nõbu ja väimeest.

Itaalia siseminister Giuliano Amato ütles, et Condello oli koguni Sitsiilia maffiast mõjukamaks peetud ’Ndrangheta maffia boss number üks. Mõrva eest süüdi mõistetud Condello on 1987. aastast saadik olnud tagaotsitav. Talle on kuritegude eest mõistetud mitu eluaegset vanglakaristust.

Kui politsei on varem teiste Itaalia kuritegelike organisatsioonide osas edukas olnud, siis ’Ndrangheta mafioosode tabamine on tihedate perekondlike sidemete tõttu osutunud palju keerulisemaks.

Itaalia ametnikud usuvad, et ’Ndrangheta kontrollis kokaiinikaubandust paljudes Euroopa osades. ’Ndrangheta tähendab Itaalia keeles austusväärset ühiskonda. Arvatakse, et organisatsiooni kuulub kümneid tuhandeid inimesi.Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online’is

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare