Inimõiguslased: Razvozžajev kinnitab enda röövimist Ukrainas

 (8)
Inimõiguslased: Razvozžajev kinnitab enda röövimist Ukrainas
Foto: РИА Новости

Massirahutuste korraldamises süüdistatav Venemaa opositsiooniaktivist Leonid Razvozžajev kinnitas enda röövimist Ukrainas, teatasid inimõiguslased.

"Olime üritanud Razvozžajeviga kohtuda alates teisipäeva pärastlõunast, pärast viis tundi kestnud ootamist me selle ka saavutasime," öeldi Moskva Helsingi Grupist Interfaxile BNS-i vahendusel.

"Razvozžajevi sõnul avaldati talle meeletut psühholoogilist survet ning sunniti valeütlusi andma. Mehe sõnul tirisid neli meest ta kaubikusse, sidusid ta kinni ning viisid Ukrainast minema," öeldi Helsingi Grupist.

"Opositsiooniliider kahtlustab, et teda hoiti mõnda aega Ukrainaga piirnevas Venemaa Brjanski oblastis. Teda koheldi ebainimlikult," sõnas Helsingi Grupi aktivist, kelle sõnul jäi neile mulje, et Ravozžajev rääkis tõtt.

ÜRO põgenikeagentuur teatas teisipäeval, et Razvozžajev väisas nende Kiievi bürood, taotledes põgeniku staatust ning et töötajad olid suunanud ta õigusabi pakkuvasse mittetulundusühingusse. Pärast MTÜ väisamist jäi Razvozžajev reedel kadunuks. Ta läks lõunatama, jättes oma asjad MTÜ kontorisse ning ei vastanud hiljem enam telefonikõnedele.

Razvozžajev töötab tuntud opositsioonitegelase, erakonda Õiglane Venemaa kuuluva seadusandja Ilja Ponomarjovi abina.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare