Iisrael evakueerib raketirünnaku korral kogu Tel Avivi elanikkonna

 (12)

Iisrael evakueerib raketirünnaku korral kogu Tel Avivi elanikkonna
RIANovosti

Iisrael evakueerib raketirünnaku korral kogu Tel Avivi elanikkonna, eriti kui rakettidel ei ole tavalõhkepead, ütles Iisraeli keskpiirkonna komandör teisipäeval.

Iisraeli Gush Dani piirkonna väejuhatuse ülem kolonel Adam Zusman ütles, et riigi keskosa ründamine tooks kaasa elanikkonna massilise evakueerimise, vahendab BNS.

"Raketirünnaku korral Kesk-Iisraelile, eriti kui tegemist ei ole tavarünnakuga, evakueeritakse Tel Avivi ja muude linnade elanikkond riigi teistesse osadesse," ütles Zusman usutluses. "Massievakuatsioon korraldatakse juhul, kui tegu ei ole tavarünnakuga või kui raketirünnakus hävivad hooned."

Zusman ütles, et Iisrael seisab jätkuvalt silmitsi tõsise ohuga Iraanilt ja Teherani liitlastelt - Liibanoni äärmusrühmituselt Hizbollah ja Gaza sektorit oma kontrolli all hoidvalt palestiina islamistlikult äärmusrühmituselt Hamas.

"Meie hinnangul võib Tel Avivi ja selle satelliitlinnu tabada sõja korral sadu rakette. Iisraeli tsiviilelanikkond peab selle ohuga arvestama," rõhutas Zusman.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare