Ida-Ukraina sõjatandril hukkus valitsusvägede sõdur

 (15)
Ida-Ukraina sõjatandril hukkus valitsusvägede sõdur
Foto: Reuters

Ida-Ukraina aladel sai möödunud ööpäeval, hoolimata 1. septembri relvarahust, surma üks ja viga kaks valitsusvägede sõdurit, kui Vene Föderatsiooni toetusel tegutsev separatistide sõjaväeüksus avas nende positsioonide pihta separatist Aleksandr Zahhartšenko surma järel korduvalt tule.

Ukraina terrorismivastase operatsiooni staap teatas täna hommikul, et esimesel koolipäeval jätkus lahingutegevus mässulistega varasemast väiksema intensiivsusega Donetski ja Mariupoli suunal ja seda ka hoolimata retoorika ägestumisest separatistide juht Zahhartšenko tapmise järel.

Operatsioonide staap teatas, et vähemalt üks valitsusvägede sõdur jättis separatistide rünnaku tagajärjel oma elu ja veel kaks tema lahingukaaslast said vigastada. Ukraina vägede positsioonide pihta avati tuli granaadiheitjatest, kuulipildujatest ja väikerelvadest, vahendab uudisteportaal UNIAN.

Venemaa poliitilisel, rahalisel ja sõjalisel toel tegutsevate separatistide poole peal kanti laupäeval samuti kaotusi: teadaolevalt sai surma kolm ja vigastada veel kaks mässulist.