Hispaania võimaldab Kataloonial jälle oma rahade üle otsustada


Kataloonia
KatalooniaFoto: GUSTAU NACARINO, REUTERS

Hispaania teatas valmisolekust loobuda finantskontrollist Kataloonia üle, kuid hoiatas, et regioon ei tohi astuda samme iseseisvumise suunas.

Autonoomsel Kataloonial, mida Hispaania asus pärast iseseisvusreferendumit otsevalitsema, on alates sellest nädalast võimalik teha makseid ilma Hispaania rahandusministeeriumi järelevalveta, vahendab uudistekanal BBC.

Antud meetme lõdvendamisest andis teada Hispaania haridusminister Isabel Celaá, kelle teatel anti pankadele vastav korraldus olukorra ja suhete normaliseerumise žestina.

Autonoomse Kataloonia juhtidel tuleb siiski jätakata igakuist aruandmist Hispaaniale oma kulutuste kohta.

Haridusministri sõnul on Hispaania uus sotsialistist peaminister Pedro Sanchez, kes vahetas umbusaldushääletuse järel sel ametikohal välja konservatiivi Mariano Rajoy, valmis kohtuma katalaanide uue iseseisvuslaste juhi Quim Torraga, leidmaks ühise keele.

Torra võimule aitamises oli oma roll ka katalaani iseseisvuslastel, kes olid Rajoy kukutamise poolt, kes asus katalaanide regiooni juba sügisel otsevalitsema, et vältida sammude astumist regiooni Hispaaniast lahkulöömiseks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare