Hispaania esitab Kataloonia parlamendi ja valitsuse liikmetele iseseisvusreferendumi pärast kriminaalsüüdistused

 (13)

Hispaania esitab Kataloonia parlamendi ja valitsuse liikmetele iseseisvusreferendumi pärast kriminaalsüüdistused
Foto: Manu Fernandez, AP

Hispaania riigiprokuratuur teatas neljapäeval, et esitab Kataloonia parlamendi liikmetele kriminaalsüüdistused kolmapäeval iseseisvusreferendumi korraldamise poolt hääletamise eest. Hispaania valitsus peab referendumit ebaseaduslikuks.

Riigi peaprokurör José Manuel Maza ütles ajakirjanikele, et prokuratuur esitab kriminaalsüüdistused ka Kataloonia valitsuse liikmetele seaduse allkirjastamise eest.

Maza sõnul palus ta Hispaania julgeolekujõududel uurida Kataloonia valitsuse igasuguseid ettevalmistusi referendumi korraldamiseks.

Maza teatas, et menetlemisel on kaks erinevat kohtuasja. Ühega tahetakse karistada Kataloonia parlamendi liikmeid, kes võimaldasid debatti ja hääletust 1. oktoobriks planeeritud referendumi õigusliku raamistiku üle, ning teisega regionaalvalitsust, mille liikmed referendumi ametlikult välja kuulutasid.

Maza ütles, et süüdistused võidakse muu hulgas esitada allumatuses, võimu kuritarvitamises ja vara omastamises.

Riigiprokuratuur on lisaks sellele andnud ametnikele ja politseijõududele Kataloonias juhised uurida ja peatada igasugune tegevus, mis on suunatud referendumi läbiviimisele.

Kataloonia parlamendi enamus hääletas kolmapäeval Hispaaniast eraldumise referendumi korraldamise poolt 1. oktoobril.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare