„Halloooo... Halloooo?” Trumpi kutsus meedia kuulama piinliku telefonikõnet Mehhiko presidendiga

 (21)
Trump
TrumpFoto: PAPPIS JEAN PIERRE POLARIS, Sipa/Scanpix

USA president Donald Trump helistas esmaspäeva õhtul Mehhiko president Enrique Peña Nietole ja kutsus ka pressikorpuse telefonikõne kuulama, tähistades üsna ebatavalisel moel Mehhikoga „väga hea kaubandusleppe” saavutamist.

Trump helistas Nietole, et teda kokkuleppe saavutamise puhul õnnitleda. Kui ta aga Ovaalkabineti telefonil kõne alustamiseks nuppu vajutas, kostus toru otsast vaikus, vahendab ajaleht The Washington Post.

Trump Foto: Leah Millis, Reuters/Scanpix

„Enrique?” ütles Trump telekaamerate ees, kuulmata vastust. „Otsige ta üles,” sõnas ta abidele. „Öelge mulle, millal. See on suur asi. Väga paljud inimesed ootavad.”

Trump Foto: PAPPIS JEAN PIERRE POLARIS, Sipa/Scanpix

„Halloo,” üritas president uuesti. „Kas te saaksite, palun, selle siia suunata?” osutas ta teisele telefonile.

„Halloo?” proovis ta korra veel, kuni üks abidest tuli kohale, ühendas telefoni ümber ja president Nietot oli lõpuks kuulda.

Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters/Scanpix

Taoline imelik pressiüritus Ovaalkabinetis oli järjekordne näide sellest, kuidas Trump on valmis eirama protokolli ja juhtima oma administratsiooni nagu otse-eetris aset leidvat tõsielusaadet, sundides oma personali näitemängust osa võtma, kirjutab ajaleht.

Trump Foto: PAPPIS JEAN PIERRE POLARIS, Sipa/Scanpix

„Ma arvasin, et me õnnitleks üksteist enne, kui see avalikuks saab,” teatas Trump Peña Nietole. Vestlus oli väga kummaline ja tundus olevat riigipea spontaanne idee. Tõlkija üritas kiiresti hispaania keelt kõneleva Mehhiko riigipeaga järge pidada, kui too lubas, et võtab Trumpiga, kes on karsklane, tähistuseks tequila shoti.

Ajakirjanikud tunnistasid, et nad ei mäleta selliseid pressiüritusi George W. Bushi või Barack Obama ametiajal, ja spekuleerisid, kas Peña Nieto oli üldse teadlik, et tema jutt on kõigile kuulda.

Mehhiko president lõpetas avaliku telefonikõne, saates Trumpile „südamliku kallistuse”. Trump vastas, „kallistus sinult oleks väga meeldiv”, pani toru hargile ja teatas tagatipuks eksklikult, et saavutas just kaubandusleppe Kanadaga.