FOTOD: Orkaani räsitud Sint Maartenile maandus esimene lennuk, abi tõid kaks Hollandi mereväe laevaFOTOD: Orkaani räsitud Sint Maartenile maandus esimene lennuk, abi tõid kaks Hollandi mereväe laeva
Foto: Jonathan Falwell, AP

Päästeteenistustel õnnestus maanduda esimese lennukiga Hollandi ülemereterritooriumi Sint Maarteni orkaanis Irma rängalt kannatada saanud lennuväljale. See oli riskantne, sest orkaani tõttu ei ole lennuvälja lennujuhtimistorn töökorras.

Tegemist oli Curaçao rannikuvalve väikese katselennukiga, mida kasutati selleks, et vaadata, kas maandumine üldse võimalik on, vahendab Hollandi ringhääling NOS.

Reede hommikul kell 11 Hollandi aja järgi maandub Sint Maartenile veel üks rannikuvalvelennuk. Saarele pääsevad ainult sellised lennukid, mis suudavad ilma lennujuhtimistorni abita maanduda. Laupäeva hommikul on oodata esimest lennukit sõjaväelaste ja abisaadetisega Hollandist.

Õhuruum ei ole aga kaua avatud saabuva järgmise orkaani Jose tõttu. Hollandi mereväe esindaja sõnul võidakse Sint Maartenile lennata kuni laupäeva õhtuni. Uuesti saab lennuvälja avada võib-olla kolmapäeval.

Sint Maarteni sadamas õnnestus silduda Hollandi mereväe laeval Zr. Ms. Zeelandil ning algas abisaadetise mahalaadimine. Laeva pardal on ka helikopter.

Varem tõi abi kohale ka teine Hollandi mereväe laev Zr. Ms. Pelikaan. Philipsburgi sadam on orkaanis rängalt kahjustada saanud ja abisaadetise laiali toimetamine võib samuti raskendatud olla.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare