FOTOD | Madridis demonstreeritakse rahvuspühal, Ameerika avastamise aastapäeval Hispaania ühtsust

 (4)

FOTOD | Madridis demonstreeritakse rahvuspühal, Ameerika avastamise aastapäeval Hispaania ühtsust
Foto: ANDREW WINNING, REUTERS

Hispaanias tähistatakse täna rahvuspüha ehk Christoph Kolumbuse 1492. aastal esimest korda Ameerikasse saabumise aastapäeva, mida Kataloonia iseseisvuse vastased kasutavad ära riigi ühtsuse demonstreerimiseks.

Peaminister Mariano Rajoy ja kuningas Felipe VI osalevad traditsioonilisel sõjaväeparaadil Madridi kesklinnas, kus riigi ühtsuse pooldajad on kinnitanud rõdudele ja akendele Hispaania lipud, vahendab AFP.

Sõdurid marsivad mööda Madridi Paseo de la Castellanat. Kataloonia pealinnas Barcelonas on aga samal ajal oodata paremäärmuslaste meeleavaldust Hispaania ühtsuse toetuseks.

Kataloonia president Carles Puigdemont teatas teisipäeva õhtul, et võttis vastu mandaadi Kataloonia iseseisvaks riigiks saamiseks, ning kirjutas alla iseseisvusdeklaratsioonile, kuid palus regionaalparlamendil selle peatada, et võimaldada dialoogi Madridiga.

Seotud lood:

Hispaania peaminister Rajoy juhtis eile erakorralist valitsuse istungit, pärast mida ütles, et Puigdemontil on kuni järgmise esmaspäevani aega otsustada, kas kavatseb eraldumisega edasi minna, ja kuni järgmise neljapäevani aega ümber mõelda. Vastasel juhul peatab Madrid Kataloonia regionaalse autonoomia.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare