FOTOD | Lõuna-Koreasse saabus Põhja-Korea kultuuridelegatsiooni laev

 (1)
FOTOD | Lõuna-Koreasse saabus Põhja-Korea kultuuridelegatsiooni laev
Foto: KIM HONG-JI, Reuters/Scanpix

Lõuna-Koreasse saabus täna Põhja-Korea laev, mille pardal on 140-liikmeline orkester, millel on seoses Pyeongchangi olümpiamängudega kavas esinemised. Lõuna-Korea tegi laeva vastuvõtmise võimaldamiseks erandi Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioonides.

9700-tonnine Mangyongbong 92 eskorditi Lõuna-Korea Mukho sadamasse, kus seda võtsid vastu Lõuna-Korea meeleavaldajad suurte Kim Jong-uni fotodega, millele olid peale tõmmatud punased ristid, vahendab Reuters.

Lõuna-Korea teatas, et otsustas ajutiselt peatada Põhja-Korea laevade sadamatesse sisenemise keelu, et „toetada olümpiamängude edukat võõrustamist”. Tegemist on ka märgiga sulast Koreade vahelistes suhetes pärast kuid kestnud pingelist olukorda seoses Põhja-Korea tuuma- ja raketikatsetustega.

Soul keelas kõigi Põhja-Korea laevade sisenemise oma sadamatesse 2010. aastal pärast torpeedorünnakut Lõuna-Korea mereväe laeva vastu, mille tagajärjel hukkus 46 mereväelast. Põhja-Korea eitas oma süüd.

Kümned märulipolitseinikud hoidsid sadamas korda, kui Põhja-Korea laev sildus. Meeleavaldajad lehvitasid ka Lõuna-Korea ja USA lippe ning laulsid Lõuna-Korea hümni.

Seotud lood:

Põhja-Korea kultuuridelegatsiooni juhib sealne tähtlaulja Hyun Song-wol ning plaanis on esinemised Pyeongchangi lähedal Gangneungis neljapäeval ja Soulis pühapäeval.

Mangyongbong 92 sisenes Lõuna-Korea vetesse viimati siis, kui tõi 2002. aasta Aasia mängudele Busani Põhja-Korea kaasaelamismeeskonna.

Mäetipu järgi nimetatud Mangyongbong 92 kinkis grupp Pyongyangi-meelseid Jaapani korealasi 1992. aastal Põhja-Korea riigi asutajale ja praeguse valitseja Kim Jong-uni vanaisale Kim Il-sungile tema 80. sünnipäevaks.

Seal on kümneid erineva klassi kajuteid, sealhulgas eriruumid, milles on peatunud Kim Il-sung ja Kim Jong-il. Olemas on ka restoran, karaokemasinaga varustatud baar ja pood, kust külalised saavad osta suveniire ja suupisteid.

Laevale mahub 350 reisijat, teatas Soul.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare