FOTO: Valgevenet esindas ÜRO peaassambleel 11-aastane Kolja Lukašenka

 (20)
FOTO: Valgevenet esindas ÜRO peaassambleel 11-aastane Kolja Lukašenka
Foto: NIKOLAI PETROV, AFP

Aljaksandr Lukašenka, kes kandideerib viiendat korda järjest Valgevene presidendiks, näib väga hästi teadvat, kes asub riigitüüri juurde pärast teda.

Nimelt tõi Lukašenka sel nädalal ÜRO peaassambleele New Yorki oma 11-aastase poja Kolja, et lasta viimasel rahvusvahelist diplomaatiat lähedalt nuusutada, vahendab Guardian.

Valgevene välisministri ja presidendi pressiesindaja vahel istunud Kolja jälgis tähelepanelikult, kuidas isa kõnepuldis lääne sõjalised sekkumised Lähis-Idas hukka mõistis.

Lukashenko's 11 year old son representing Belarus at the UN. pic.twitter.com/BMd6O4ZNPR— Shaun Walker (@shaunwalker7) September 29, 2015


Laupäeval külastasid isa ja poeg 2001. aasta 11. septembri terroriaktide memoriaali.

Kuigi Lukašenkal on kaks täiskasvanud poega, on ta selgelt mõista andnud, et eelistatud mantlipärija on Kolja, kelle ema kohta pole ametlikult midagi teada.

Esimest korda ilmus Kolja välja 2007. aastal, kui ta oli kolmeaastane, ning on edaspidi hakanud isa saatma pea kõigil üritustel. Tihti on ta ka isaga ühtemoodi riietatud. Kui Kolja kannab sõjaväevormi, peavad kindralid talle au andma.