Fidel Castro vanim poeg sooritas enesetapu

 (14)

Kuuba endise presidendi Fidel Castro vanim poeg Fidel Castro Diaz-Balart tegi eile hommikul enesetapu. Meest piinas sügav depressioon, teatas kohalik meedia. Ta oli 68-aastane.

Fidel Castro vanimat poega hüüti sarnasuse tõttu isaga – ta oli pikk ja habemega – ka Fidelitoks. Ta oli Kuuba pikaajalise liidri ja tolle esimese abikaasa Mirta Diaz-Balarti ainuke laps, aga õdesid-vendi oli tal siiski veel kokku kümme.

Castro ja Diaz-Balart lahutasid enne, kui mees võimule sai. Naise sugulased läksid eksiili ja kujunesid USA-s Miamis loodud Castro-vastases kogukonnas tähtsateks tegijateks.

Ema saatis Fidelito pärast Castro võimuletulekut Kuubale, aga isa teda tagasi ei saatnudki, mistõttu Miamis elavad sugulased süüdistasid viimast hiljem poisi röövimises.

Noor Fidel käis hiljem Nõukogude Liidus õppimas ja abiellus venelannaga. Ta juhtis Kuuba tuumarelva-programmi, kuni jõudis isaga erimeelsustele ja jäi kohast ilma.

Kui Kuuba presidendiks sai 2008. aastal Fideli vend (Fidelito onu) Raul Castro, siis Fidelito ilmus taas avalikkuse ette, nüüd juba teadusnõustaja rollis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare