Euroopa ülemkogu eesistuja Donald Tusk: selliste sõpradega nagu Trump tekib küsimus, milleks veel vaenlasi vaja on

 (49)
Euroopa ülemkogu eesistuja Donald Tusk: selliste sõpradega nagu Trump tekib küsimus, milleks veel vaenlasi vaja on
Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald TuskFoto: Madis Veltman

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk kasutas eile Sofias toimunud ülemkogul ajakirjanikega vesteldes USA presidendi Donald Trumpi aadressil haruldaselt teravat tooni.

Tuski sõnul on lisaks Hiina tõusule ja Venemaa agressiivsusele tänapäeval lisandunud uus fenomen: kapriisne ja enesekindlalt agressiivne USA. "Kui vaadata Trumpi viimaseid otsuseid, võib mõni isegi arvata, et selliste sõpradega pole vaenlasi vajagi," ütles Tusk. "Ent ausalt öeldes peaks Euroopa olema president Trumpile isegi tänulik, kuna tänu temale oleme kõigist illusioonidest vabanenud. Ta on aidanud meil mõista, et kui vajad abikätt, siis asub see su enda käsivarre otsas."

Samuti kinnitas Tusk, et EL plaanib jätkata Iraani tuumaleppe täitmist ja võtta meetmeid, et kaitsta Euroopa firmasid Iraaniga seotud USA sanktsioonide eest. Eilsel õhtusöögil andsid Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa valitsusjuhid teistele Euroopa liidritele ülevaate Iraani leppe olukorrast ja arutati Euroopa Komisjoni võimalusi selle päästmiseks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare