Euroblogija Jon Worth näeb Euroopa Komisjoni võimaliku presidendikandidaadina ka Taavi Rõivast

 (94)
Euroblogija Jon Worth näeb Euroopa Komisjoni võimaliku presidendikandidaadina ka Taavi Rõivast
Taavi RõivasFoto: Taavi Sepp

Poliitikablogija, ajakirjanik ja Euroopa Liidu asjade ekspert Jon Worth näeb oma Euroblogis Euroopa Komisjoni võimalike presidendikandidaatide hulgas ka Taavi Rõivast ja Andrus Ansipit.

Euroopa Parlamendi ALDE fraktsioonist, kuhu Reformierakond kuulub, toob Worth võimalike kandidaatidena välja kõigepealt praeguse konkurentsivoliniku, 50-aastase taanlanna Margrethe Vestageri. Teisena nimetab ta ALDE fraktsiooni juhti ja Belgia endist peaministrit, 65-aastast Guy Verhofstadti.

ALDE kolmanda võimaliku kandidaadina näeb aga Worth 38-aastast Rõivast.

„Veel mitte 40-sena ja juba endise peaministrina oleks Rõivas uuemate liberaalide nägu EL-is. ALDE erakonnad on EL-i väiksemates liikmesriikides pidevalt edasi liikunud, antud juhul Reformierakond Eestis. Professionaalse ja ohutu, aga üsna tundmatuna oleks ta hea valikuvõimalus, kui teised kandidaadid on liiga vastuolulised,” kirjutab Worth Rõivase kohta.

Pealkirja all „Teised” pakub Worth ühe võimalusena ka Ansipit.

Andrus Ansip on veel üks endine Eesti peaminister ja ta on Euroopa Komisjoni asepresident, mis on ametikoht, kus ta on olnud tugev, aga madala profiiliga,” märgib Worth.