Donetski ja Luhanski venemeelsed võitlejad kuulutasid välja relvarahu

 (31)
Steinmeier: kõik pooled on rahuga nõus
Donetski ja Luhanski venemeelsed võitlejad kuulutasid välja relvarahu
Aleksander ZahhartšenkoFoto: Sputnik

Donetski ja Luhanski „rahvavabariikide“ juhid Aleksandr Zahhartšenko ja Igor Plotnitski teatasid teisipäeval ühepoolse relvarahu väljakuulutamisest.

Telepöördumises sõjaväemundri asemel ülikonda kandnud Zahhartšenko sõnul lõpetavad tema võitlejad tulistamise südaööl vastu neljapäeva. Sama teatas Plotnitski. Tegu on esimese korraga, kui separatistid vaenutegevusest ühepoolselt loobuvad.

Viimase 24 tunni jooksul on Ukrainas hukkunud vähemalt kolm valitsusvägede võitlejat ja 15 on saanud haavata. DNR-i teatel hukkus sama aja jooksul kolm nende võitlejat.

Teisipäeval teatas Ukraina president Petro Porošenko, et parlament hakkab lähitulevikus hääletama põhiseadusmuudatusi, millega antaks idapoolsetele regioonidele suurem autonoomia. Kolmapäeval võtab Porošenko Kiievis vastu Prantsusmaa, Saksamaa, Ühendkuningriigi ja Poola välisministrite visiidi.

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles, et esmaspäevased vestlused Ukraina ja Venemaa esindajatega näitavad, et pooled on valmis leppima lisatingimusi esitamata kokku vaenutegevuse peatamises.