Donald Trump ähvardab Venezuelat majandussanktsioonidega

 (8)
Donald Trump ja Nicolás Maduro
Donald Trump ja Nicolás Maduro Foto: Kollaaž

USA president Donald Trump ähvardas esmaspäeval Caracast "majanduslike sammudega", kui Venezuela president Nicolás Maduro teeb teoks plaani koostada parlamendist mööda minnes riigile uus põhiseadus.

"Ühendriigid ei vaata tegevusetult pealt, kui Venezuela koost laguneb," vahendas The Washington Post Trumpi avaldust. "Kui Maduro režiim sunnib 30. juulil peale oma põhiseaduse assamblee, astub USA jõulisi ja kiireid majanduslikke samme."

Venezuela rahvas näitas tema sõnul taas selgelt, et "seisab demokraatia, vabaduse ja õigusriigi eest" ja lisas, et "diktaatoriks saamisest unistav halb riigijuht ignoreerib jätkuvalt nende tugevaid ja julgeid tegusid".

"Ma ei lase ennast heidutada," vastas Venezuela president oma kõnes kriitikutele.

Maduro plaanib korraldada 30. juulil valimised kodanikest koosneva põhiseadusliku assamblee moodustamiseks, mis hakkaks koostama riigile uut põhiseadust.

Venezuelat räsivad mitmendat aastat majanduskriis ja poliitiline vastasseis, mis on süvenenud alates aprillist, kui opositsioon hakkas korraldama igapäevaseid valitsusvastaseid meeleavaldusi.

Rohkem kui 100 päeva kestnud opositsiooni protestidel on surma saanud vähemalt 93 ja kannatada 1500 inimest.

Maduro on rahva hulgas äärmiselt ebapopulaarne. Küsitluste põhjal kritiseerib tema valitsemist 80 protsenti elanikkonnast, kuid presidendi taga on osa vaestest elanikest ja sõjavägi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare