Briti minister pidi salajaste kohtumiste pärast Iisraelis tagasi astuma

 (5)

Briti minister pidi salajaste kohtumiste pärast Iisraelis tagasi astuma
Priti PatelFoto: TOBY MELVILLE, REUTERS

Suurbritannia rahvusvahelise arengu minister Priti Patel oli sunnitud eile ametist tagasi astuma salajaste kohtumiste pärast Iisraeli ametnikega.

Patel pidi varem kolmapäeval katkestama reisi Aafrikasse, kui peaminister Theresa May kutsus ta vastama küsimustele sanktsioneerimata kohtumiste kohta, mis rikkusid diplomaatilist protokolli, vahendab Reuters.

Pärast kohe Pateli Londonisse saabudes toimunud kohtumist avaldas May büroo tema tagasiastumisavalduse, milles Patel ütles, et tema käitumine Iisraelis ei küündinud ametikohal nõutavate kõrgete standardite tasemeni.

„Kuigi minu tegudel olid parimad kavatsused, ei küündinud need samas läbipaistvuse ja avatuse standarditeni, mida ma olen edendanud ja mille eest olen seisnud,” kirjutas Patel kirjas Mayle. „Ma esitan teile ja valitsusele alandliku vabanduse juhtunu eest ja astun tagasi.”

„Nüüd, kui päevavalgele on tulnud edasisi üksikasju, on õige, et te olete otsustanud tagasi astuda ja järgida läbipaistvuse ja avatuse kõrgeid standardeid, mille eest olete seisnud,” vastas oma kirjas May.

Seotud lood:

Suurbritannia protokolli järgi korraldavad valitsuse ministrid kohtumisi välisministeeriumi kaudu ning neid saadavad ametnikud. Kohtumisi iisraellastega tuleb aga tasakaalustada kohtumistega palestiinlastega.

Loe veel

Patel kohtus aga Iisraeli esindajatega varem sel aastal puhkusel olles.

Tegemist on juba teise tagasiastumisega May valitsusest nädala jooksul, mis rõhutab tema nõrkust ajal, kui ta on silmitsi keerulise Euroopa Liiduga Brexiti asjus kokkuleppimise ülesandega.

Pateli kohtumised Iisraeli ametnikega, millest May büroo enese teatel teadlik ei olnud, ja teadete järgi toimunud visiit Iisraeli armee välihaiglasse Golani kõrgendikel, on suurendanud survet peaministrile, kes sõltub otsuste läbisurumisel parlamendis Põhja-Iirimaa Demokraatlikust Unionistlikust Parteist.

121 990€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
160 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
149 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
800€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
152 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
157 000€
Rae vald, Korter

259 900€
Tallinn, Korter
399 900€
Tallinn, Korter
249 900€
Harku vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare