Breivik ihales Vene juhitavat demokraatiat, Našit ja Putinit

 (54)
Breivik ihales Vene juhitavat demokraatiat, Našit ja Putinit
RIANovosti

Reedel 93 inimest tapnud norralane Anders Behring Breivik mainis oma 1500-leheküljelises manifestis korduvalt ka Venemaad.

Venemaa ajaleht Kommersant kirjutab, et dokumendis kirjeldatakse mitmeid võimalusi erinevate relvade soetamiseks ning ühe allikana mainitakse Vene maffiat, teatab NEWSru.com.

Rääkides kultuuriliselt konservatiivse ja patriootilise noorsoo kasvatamise hädavajalikkusest, toob manifesti autor näiteks Kremli-meelse organisatsiooni Naši kogemused.

Breivik mainib Venemaad, kirjeldades seda, milline peaks tema arvates olema ideaalne poliitiline kord.

„Mittefunktsioneeriv Euroopa masside demokraatia tuleks välja vahetada juhitava demokraatia vormi vastu sarnaselt Venemaale,“ on kirjas Breiviki manifestis.

Dokumendis figureerib ka Venemaa peaminister Vladimir Putin, kes kuulub inimeste hulka, kellega Breivik oleks kõige rohkem isiklikult kohtuda tahtnud. „Putin jätab austust vääriva õiglase ja otsustava liidri mulje,“ ütleb Breivik oma manifestis, kuid lisab, et Putinit on raske analüüsida. Nii pole Breiviki sõnul teada, kas Putinist saab potentsiaalselt parim sõber või halvim vaenlane.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare