Boliivia president süüdistas USA-d terroristide varjamises ja kutsus ÜRO peakorterit New Yorgist ära kolima

 (11)

Boliivia president süüdistas USA-d terroristide varjamises ja kutsus ÜRO peakorterit New Yorgist ära kolima
Evo MoralesFoto: Andrew Burton, AP

Boliivia president Evo Morales süüdistas kolmapäeval oma kõnes ÜRO peaassambleel USA-d terroristide varjamises ning kutsus üles ÜRO peakorterit New Yorgist ära viima.

Lisaks sellele kuulutas Morales, et ei tunne ennast Ühendriikides turvaliselt nuhkimis- ja julgeolekumure tõttu, vahendab Global Post.

„Ma tahaksin, et te teaksite, et Ühendriigid varjavad terroriste ja korruptante,“ ütles Lõuna-Ameerika vasakpoolsete üks pikaaegseid juhte Morales. „Nad saavad siin varjupaiga ja Ühendriigid ei aita võitluses korruptsiooni vastu.“

Morales ähvardas ÜRO peaassambleed edaspidi boikottida ning teatas, et kavatseb USA inimsusevastaste kuritegude eest kohtusse kaevata.

Morales kuulutas, et on USA presidendis Barack Obamas pettunud, olles teda kunagi toetanud püüdlemise eest sõja lõpetamise suunas. „Nüüd me näeme, et see on vastupidi,“ ütles Morales.

Morales tõmbas enesele USA pahameele, kui saatis Boliiviast välja USA rahvusvahelise arengu agentuuri (USAID), süüdistades seda vandenõus Boliivia vastu. Kolmapäeval puudutas ta seda teemat uuesti öeldes: „Me tegime lõpu USAID-ile, mis sepitses vandenõu.“

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare