BLOGI JA VIDEO I Trumpi poolt vallandatud FBI juht andis senati luurekomitees tunnistusi

 (209)

BLOGI JA VIDEO I Trumpi poolt vallandatud FBI juht andis senati luurekomitees tunnistusi
Scanpix

Endine FBI juht James Comey räägib täna USA senati luurekomitee ees, kuidas president Donald Trump survestas teda loobuma Trumpi endise julgeolekunõuniku Michael Flynni ja Venemaa seoste uurimisest. Comey vallandati 9. mail.

Varem avaldatud teate põhjal räägib Comey senatis, et Trump nõudis talt lojaalsust jaanuarikuus toimunud õhtusöögil ning ka Valge Maja ovaalkabinetis veebruaris. "President küsis, kas soovin jääda FBI direktoriks. Mulle tundus see veider, sest varasemates vestlustes oli ta kaks korda maininud, et loodab, et ma jään. Mina kinnitasin mõlemal korral, et ma soovin jätkata," sõnas Comey.

Toonane FBI juht ütles Trumpile, et armastab oma tööd ja soovib jätkata kuni kümneaastase tähtaja lõpuni. "Ütlesin Trumpile, et ta võib minule loota ja ma räägin talle alati tõtt. Lisasin veel, et ma pole kellegi poolel poliitilises mõttes. Mõni minut hiljem ütles president, et ta eeldab Comeylt lojaalsust. "Järgnes veider ja ebamugav vaikus. Vaatasime lihtsalt sõnagi lausumata üksteisele otsa. Jutt jätkus ühel hetkel muudel teemadel, kuid Trump tuli lojaalsuse juurde tagasi õhtusöögi lõpus," rääkis Comey.

FBI eksjuht James Comey annab tunnistusi
Kuulamine on kohe lõppemas, komitee esimees Burr ja aseesimees Warner ütlevad lõppsõna. Täname lugejaid!
McCain: kas venelastel on võimalik valitsuse suhtes santaaži rakendada? Comey: seda otsustavad uurijad ja mina ei saa sellele vastata.
Comey: Clintoni e-kirjade juurdlus on lõpetatud. Venemaa sekkumist puudutav juurdlus jätkub.
Vabariiklane John McCain räägib millegipärast Clintoni seotusest Vene-juurdlusega. Comey: ma olen pisut segaduses.
Comey: Kui ameeriklased abistasid Venemaad milleski sellises, on see väga suur asi. Ja kui nii oli, siis saab eriprokurör Mueller sellest teada
Vahepeal on Columbia ülikooli juuraprofessor Daniel Richman teatanud, et tema vahendas New York Timesile Comey memo.
Paistab, et komisjoniliikmed oma oma sõna saanud, jätkavad teised julgeolekuteemadega seotud senaatorid. Demokraat Jack Reed küsib, mida Comey ja Trump mõtlesid "ausa lojaalsuse" all, milles nad jaanuari lõpus kokku leppisid. Comey: proovisin kõigepealt lihtsalt "ausust", kui Trump pakkus välja "aus lojaalsus", siis leppisin sellega.
Cornyn: Kui kellelegi on korduvalt öeldud, et ta ei ole juurdluse all, kas temast on mõistlik tahta, et seda avalikult öeldaks? Comey: jah, aga jääb ikkagi probleem, et kui juurdlust ikkagi alustatakse, siis tuleb ka sellest teatada.
Vahepeal räägitakse jälle natuke Clintoni e-kirjadest. Comey: eriprokuröri nimetamine oleks olnud vale, kuna ma teadsin, et kuriteokoosseisu pole.
Comey: juurdlus on endiselt usaldusväärne, nagu kinnitab eriti eriprokurör Muelleri ametissemääramine
vabariiklane John Cornyn: Kui FBI agendil on põhjendatud usk, et on sooritatud kuritegu, kas tal on kohustus sellest teatada? Comey: Hea küsimus, ma ei tea, kas tal on juriidiline kohustus. Eetiline küll, ma eeldaks alluvalt, et ta sellest teataks. Varjata kindlasti ei tohi.
Harris: ütlesite Sessionsile, et Trump teid rahule jätaks, aga tema ei öelnud midagi? Comey: võib-olla ma projitseerin talle enda mõtteid, aga tema reaktsioonist jäi mulje, nagu ta mõtleks: "Aga mis mina teha saan?"
Comey: mul ei ole infot, et Sessions oleks pärast enda juurdlusest taandamist seda kuidagi mõjutanud.
Harris: Kas Sessionsist oli õige teid kui põhilist Venemaa-juurdluse juhti vallandada? Comey: Hea küsimus, aga ma ei oska vastata.
Harrise küsimused põrkuvad samuti järgemööda vastu salastatuse müüri.
Demokraat Kamala Harris: minu kogemused prokurörina näitavad: kui kurjategija hoiab ohvri pea juures relva ja ütleb, et "ma loodan, et sa annad rahakoti siia," siis lootus pole kõige tähtsam osa.
Comey ei saa praktiliselt ühelegi Cottoni küsimusele vastata, kuna need puudutavad juurdlust: "Võib-olla salastatud kuulamisel saan rohkem öelda."
Tundub tõesti, et nõunikel on õnnestunud seekord Trumpilt mõneks ajaks telefon ära võtta või talle muul moel tegevust leida.
Trumpi suurimaid toetajaid, vabariiklane Tom Cotton: kas usute, et Trump tegi Venemaaga koostööd? Comey: sellele küsimusele ei saa ma avalikult vastata. Juurdlus leiab vastuse.
Manchin: Kas teie meelest toimus sekkumine õigusemõistmisse (st kuritegu?) Comey: Ei tea, selle selgitab välja eriprokurör.
Manchin: kas Clinton oleks presidendina teid vallandanud? Comey: Ei tea. Võib-olla oleks. (Kampaania ajal) oli väga keeruline ja valuline aeg, võib-olla.
Comey: Kui ta lindistas, siis minu tundeid see ei riiva: las annab üle kõik lindistused.
Demokraat Joe Manchin: kas te arvate, et teie vestlustest presidendiga on lindistused? Comey: ma loodan, et on.
Lankford: Kuidas saab president juurdlust peatada? Comey: Ma pole asjatundja ja sellise asja vastu on oma kaitsemeetmed, aga teoreetiliselt - president on valitsuse juht ja saab igasuguseid asju nõuda.
Lankford: kas keegi teine Valgest majast, justiitsministeeriumist, NSA või DNI juht nõudis Flynni juurdluse lõpetamist? Comey: Ei. Lankford: Tundub siis, et see ei olnud väga jõuline surveavaldus.
Vabariiklane James Lankford (oli üks neist, kes pidas Comey vallandamist õigeks): Kas see, kellega te memosid jagasite, omas neist koopiat? Kas tal on need alles? Comey: Jah, omas. Hea küsimus - võib-olla omab siiamaani. Lankford: need memod on meile väga olulised, proovige need meile hankida. Kas on veel olulisi dokumente, millest me teadma peaks? Comey: Ei.
King: mida te teate Vene Vnesheconombankist? Comey: mitte midagi, mida saan avalikult öelda. King: Vene suursaadikust? Comey: ta pole minu hinnangul otseselt luuraja, vaid ikkagi diplomaat.
King: kas Flynni juurdluse lõpetamine oleks mõjutanud laiemat Vene-juurdlust? Comey: ei... Need küll puudutasid üksteist, aga on eraldiseisvad asjad.
King: kas see kommentaar, et ta polnud juurdluse all, tähendab, et nimetatud toimiku väiteid ei uurita rohkem? Comey: ei saa seda kommenteerida, sellega tegeleb eriprokurör Mueller.
King: kas teie algatasite õhtusöögi mõtte? Comey: heh, ei, ta helistas mulle ise. Pidin seetõttu oma abikaasaga kohtumise ära jätma. (naer saalis)
Sõltumatu senaator Angus King: kas Venemaa jätkab oma mõjutustegevust? Comey: Nad jätkavad seda. King: jah, ma arvan ka, et Putin ei ole vabariiklane.
Blunt: jagasite pärast vallandamist oma sõbraga meediaga jagamiseks infot - millist täpsemalt? Comey: Flynni puudutavat. Blunt: nii et te ei pidanud seda ametlikuks dokumendiks, vaid enda eraasjaks? Comey: jaa, see puudutas mind kui eraisikut. Ma ei ole avaldanud ühtegi salastatud dokumenti. Leian, et need mittesalastatud memod olid lihtsalt mu enda meenutus. Blunt: miks te siis ise neid reporteritele ei andnud? Comey: Sest meedia niikuinii parkis suurte jõududega mu maja ees... Blunt: jääb ikkagi mulje, et te ei tahtnud otse rääkida, vaid lasksite "FBI direktori lähedasel sõbral" infot vahendada.
Trump ei ole seni ühtegi säutsu kirjutanud.
Blunt: ütlesite Sessionsile, et ei tahtnud Trumpiga kahekesi jääda, aga hiljem võtsite ikkagi tema telefonikõnesid vastu. Miks? Comey põikleb vastusest kõrvale.
Vabariiklane Roy Blunt: Nii et te ütlesite, et saite presidendilt kahtlase ja murettekitava korralduse, aga jätkasite pärast seda tööl käimist? Comey: Jah. Blunt: Ja te isegi ei teavitanud sellest endast kõrgemal asuvaid ametnikke. Arvate siiani, et see oli õige? Comey: Arvan siiani, et mitte midagi tegemine oli kõige õigem reaktsioon, et juurdlust kaitsta.
Heinrich: Valge Maja eitab, et Trump oleks teilt lojaalsust või Flynni juurdluse peatamist nõudnud. Miks me peaksime just teid uskuma? Comey: Oskan öelda vaid seda, et püüan olla aus. Ja miks ta oleks muidu pidanud Ovaalkabineti kohtumiselt kõik teised välja saatma?
Demokraat Martin Heinrich: kas president Trump on teiega nõu pidanud, kuidas Venemaa sekkumisele piir panna? Comey: Ei.
Collins: kohe pärast esimest kohtumist otsustasite kirjutada sellest kirjaliku memo. Mis selle ikkagi eriliseks tegi? Comey kordab: asjaolud ja nendega kaasnev kõhutunne. Collins: kas te näitasite neid memosid kellelegi peale justiitsministeeriumi töötajate? Comey: jah, pärast seda, kui president tviitis, et tal võivad olla lindistused meie vestlustest. Palusin ühel oma sõbral jagada memo kokkuvõtet reporteritega.
Comey: pidasin tollaste ütlustega silmas, et sel ajal ei olnud presidendi suhtes ei vastuluure- ega ühtki muud kriminaaluurimist.
Vabariiklane Susan Collins: räägime nendest kordadest, kus te ütlesite Trumpile, et ta pole uurimise all. Kas 6. jaan rääkisite kõikvõimalikest juurdlustest või ühest konkreetsest vastuluure-juurdlusest? Comey: jutt käis sellest konkreetsest pikantsete väidetega toimikust, Trump reageeris sellele väga jõuliselt, kinnitades, et see pole tõsi. Ja pidasin vajalikuks seepeale öelda, et ta pole uurimise all.
Wyden: Flynn on läinud, aga teised Venemaaga seotud inimesed on ametis. Kas ameeriklased võivad olla muretud? Comey: saan öelda vaid seda, et tõde peab jõudma päevavalgele ja eriprokurör Mueller on selle töö jaoks õige inimene.
Demokraat Ron Wyden: üheainsa õhtusöögi ajal (27. jaan) nõudis president teilt lojaalsust, rääkis teie ametissejäämisest ja kinnitas, et ta pole Venemaaga seotud. Kas teile jäi mulje, et ametissejäämine on Vene-juurdlusega seotud? Comey: ma ei läheks nii kaugele. Mulle jäi mulje, et ametissejäämine võib olla seotud lojaalsusenõudega.
Rubio: nii et ta soovis teilt kolme asja: lojaalsust, Flynni rahule jätmist ja avaldust, et ta ei ole uurimise all. Comey: jah.
Comey: kui me oleksime öelnud avalikult, et president ega asepresident pole uurimise all, siis leidsime, et on raske sellega piirduda, sel juhul tuleks anda veel rohkem infot. Rubio: kui Trump mainis telefonikõnes teie asetäitjat McCabe´i, kas teil jäi mulje, et ta annab mõista, et jättis McCabe´i rahule, kuna ootab teilt midagi vastu? Comey: raske öelda, sest see oli nii kontekstiväline kommentaar.
Vabariiklane Marco Rubio: te tõlgendasite Trumpi lootust käsuna? Comey: jah. Rubio: aga te ei öelnud presidendile, et see on kohatu? miks? Comey: ma ei oska öelda. See ei tulnud mulle pähe. Mõtlesin, et pean olema väga ettevaatlik ja vastasin: "Flynn on tore mees."
Feinstein: nii et president palus teil oluline juurdlus lõpetada. Mida teie kolleegid arvasid? Comey: umbes sama šokeeritud kui mina, väga mures. Arutasime, mida selle teadmisega edasi teha. Kas me peaksime seda justiitsministeeriumi juhtidega jagama? Igatahes ei saanud me juhtumiga tegelevaid uurijaid teavitada, et president tahab juurdluse peatamist. Aga minister Sessions oli end juba Vene-juurdluse juhtimisest tagandamas. Ja pealegi - minu sõna presidendi vastu. Vähemalt ma arvasin seni, kuni algas jutt Valge Maja lindistustest. Comey märkis ka seda, et ta loodab väga, et sellised lindistused on tõesti olemas.
Comey: pärast 11. aprilli ei rääkinud me enam kordagi. Feinstein: kui ta kurtis Vene-juurdluse üle, ütlesite, et teete, mis suudate. Mida see tähendas? Comey: See oli argpükslik viis öelda, et me ei tee seda. Tahtsin vestlust lõpetada.
Comey: sain viimasest telefonivestlusest aru nii, et teda frustreerib kogu Venemaa-juurdlus, mis ei lase tal USA asjadele keskenduda.
Feinstein: miks te presidendile ei öelnud, et te ei taha sellisel teemal vestlusi pidada nagu Flynni juurdlus? Comey: hea küsimus. olin lihtsalt pahviks löödud. võib-olla ma ei olnud piisavalt tugev. Võib-olla teeksin järgmine kord teisiti, loodetavasti selleks ei tule juhust.
Comey: ta palus mul midagi teha ja ma keeldusin. Ma ei tunne teda nii hästi, et midagi kindlamat öelda.
Demokraat Dianne Feinstein: mis te arvate, miks teid vallandati? Comey: ei tea kindlalt, aga tean, et president ütles intervjuus, et põhjuseks oli Venemaa-juurdlus. Võin eksida, ta võis öelda midagi, mis pole tõsi, aga lähtun praegu sellest.
Risch: president ütles: "Loodan, et leiate viisi, kuidas Flynnil minna lasta, ta on hea inimene". see on täpne tsitaat? Comey: jah. Risch: see ei olnud käsk? Comey: need sõnad ei moodusta käsku. Risch: ta ütles, et ta loodab. Kas te teate mõnda juhtumit, kus inimest on selliste sõnade pärast uurimise alla võetud? Comey: ei tea täpselt. Aga kuna olime nelja silma all, võtsin seda vestlust suunisena.
Sõnajärje sai vabariiklane James Risch, innukas Trumpi toetaja: saan teie kirjalikust avaldusest aru, et president ei olnud uurimise all. Comey: just nii. Risch: New York Times kirjutas artikli, et Trumpi kampaania on seotud venelastega. Ja teie nõudsite oma alluvatelt seepeale aru. Comey: jah, rohkem ei saa ma avalikult lisada. Enamik sellest artiklist polnud tõsi. Aga me ei saa helistada meediale ja öelda, et hei, te saite sellest väga tundlikust teemast valesti aru - sest me ei saa seletada, miks see on nonsenss.
Warner: ja kolmas kohtumine veebruaris, kui president käskis kõigil teistel ruumist lahkuda. Tundus see tavapärane? Comey: ei. tundub, et justiitsministri meelest oli ka kohatu, et tal lahkuda käsiti. Ja tundub, et ka Kushner arvas sama, sest ta jäi teistest kauemaks paigale.
Comey: oli veider, et järgmisel kohtumisel, jaanuari lõpus toimunud lõunasöögis rääkis Trump niihästi sellest, kas ma tahan tööle jääda kui sellest, et ootab minult lojaalsust. Ja samas oli ta juba varem korduvalt öelnud, et tahab, et ma tööle jääksin. Sellest vestlusest jäi mulle mulje, et nüüd ta küsib midagi vastu.
Warner: ütlesite Trumpile, et FBI ei uuri teda isiklikult. Kas mõni FBI juht oli eriarvamusel, et te nii ei peaks ütlema? Comey: üks meist arvas, et kuna me uurime võimalust, et kampaania ja Venemaa on seotud, siis võib ka ka Trumpi tegevus teatud määral langeda meie uurimisalasse. Aga mina seda tõlgendust ei jaganud.
Comey: nagu kirjutasin, olen Obamaga kaks korda nelja silma all vestelnud ja ei pidanud memo vajalikuks. Bushiga kohtusin ka kaks korda väga tõsistel teemadel, aga samuti ei pidanud kirjaliku memo koostamist vajalikuks. Asjaolud polnud sellised, nagu nüüd.
Warner: ja kirjutasite ka kõigi teiste vestluste kohta memod, kuna arvasite, et neid võib hiljem vaja minna? Comey: nojah. Et kaitsta mitte ainult ennast, vaid ka FBI-d ja selle sõltumatust.
Warner: räägime 6. jaanuari kohtumisest Trump Toweris, kus te rääkisite Trumpi kohta ringlevast toimikust. Pärast seda otsustasite vestluse üles kirjutada. Mis sellel kohtumisel nii erilist oli? Comey: asjaolud. Esiteks me olime tulevase presidendiga nelja silma all. Jutt puudutas FBI tegevust ja presidenti isiklikult. Kartsin, et ta võib selle kohta valetada ja seetõttu kirjutasin üles.
Burr: millal saite kübersekkumisest teada? Comey: 2015 suve lõpus. Burr: millal saite teada, et nad said häkkimise teel kätte ka andmeid? Comey: kas 2015 lõpus või 16 alguses. Burr: kuidas valitsusasutused reageerisid? Comey: esmajoones teavitasime kõiki häkkimise ohvreid.
Burr räägib Steele´i toimikust, kus süüdistati Trumpi nii Venemaaga koostöö tegemises kui pikantsemates detailides. Kas selles dokumendis kirjeldatud kuritegudest mõni on kinnitust leidnud? Comey: ei saa vastata, seotud käimasoleva juurdlusega.
Burr: kas president üritas õigusemõistmist kahjustada? Või lihtsalt Flynni kaitsta. Comey: Flynn oli uurimise all. Kas ta püüdis kahjustada, pole minu hinnata, aga tema jutt mõjus väga murettekitavalt. Burr: kas FBI võib leida jälgi muudest kuritegudest, mis pole seotud Vene-juurdlusega? Comey: ikka, suure ja keeruka juurdluse korral võib seda alati juhtuda,
Burr: kas president on palunud teil laiem Vene juurdlus lõpetada? Või keegi justiitsministeeriumist? Comey: ei.
Burr: kas te kahtlete, et Venemaa püüdis valimistele sekkuda, häkkida demokraatide serverisse, mõjutada valimisnimekirju jne? Comey: ei.
Comey: FBI on aus, FBI on tugev ja jääb alati sõltumatuks.
Comey: ja siis otsustas valitsus mind ja kogu FBI-d laimata, öeldes, et organisatsioon on kaoses ja kehvasti juhitud. "See oli valetamine, lihtne ja selge."
Comey andis vande ja hakkab tunnistust andma. Ta ei korda juba kirjalikult avaldatud teksti, vaid piirdub kokkuvõttega. Comey: mõistsin, et president võib FBI juhi vallandada, millal tahab, põhjusega või põhjuseta. Ent muutuvad põhjendused tekitasid minus segadust ja siis juba rahutust. President oli mulle korduvalt öelnud, et ma tegin head tööd ja loodab, et ma jään tööle. Nii olevat talle kinnitanud ka paljud teised, sh justiitsminister Sessions. Nii et mind ajas segadusse, kui Trump teatas teleris, et põhjus oli Venemaa juurdluses.
Warner: mõelge sellele, et president palus FBI juhil käimasolevat juurdlust peatada. Ja hiljem palus eemaldada "pilv", mis Vene-juurdluse tõttu ta pea kohal rippus. Ja siis Comey vallandati. Esialgne selgitus ei pidanud vett, päev hiljem teatas Trump avalikult, et Vene-teema oli vallandamise põhjuseks. Veel hullem - hiljem rääkis ta Ovaalkabinetis Vene suursaadikule ja välisministrile, et Comey on "põrunud". Vähemalt pole Valge Maja seda meedias ilmunud väidet ümber lükanud.
Warner: Meil on olnud erimeelsusi, ent ma pole kunagi kahelnud teie aususes, professionaalsuses ja intellektis. Seega oli teie vallandamine šokeeriv. Presidendi tiim eitas esialgu igasuguseid kokkupuuteid venelastega. Nüüd on selge, et seda tegi nii Flynn kui justiitsminister Sessions kui ka presidendi nõunik Jared Kushner. Trumpi kampaaniajuht Paul Manafort oli valimiste ajal sunnitud tagasi astuma. Ja Trump ise on väljendanud toetust Venemaa süsteemile ja tegevusele.
Nüüd kõneleb komitee demokraadist aseesimees Mark Warner: "See juurdlus ei puuduta valimistulemuste ümberhindamist ja päris kindlasti ei puuduta see vabariiklaste ja demokraatide vahelist mõõduvõtmist. Asi on vaenuliku võõrriigi sekkumises meie demokraatiasse. Et külvata kaost ja õõnestada usaldust meie juhtkonna vastu."
Burr meenutab, et Vene sekkumine võis seekord olla sihitud demokraatide vastu, ent tulevikus võivad ohvriks langeda ka vabariiklased. Tuleb vältida poliitilist punktikogumist.
Burr: meie ülesanne on uurida Vene sekkumist (hiljem lisab: võimalikku sekkumist) valimistesse. Meedias on ringelnud erinevad väited, Comey saab nüüd selguse majja tuua.
Ja kuulamine algas, komitee vabariiklasest juht Richard Burr ütleb sissejuhatavad kommentaarid.
Comey on oma kohal istet võtnud.
Trump ise jälgib kuulamist kindlasti teleri vahendusel. Täiesti võimalik, et ta hakkab toimuvat ka Twitteri vahendusel kommenteerima.
Ja veel: Comey sõnul olevat Trump talle viimases vestluses 11. aprillil öelnud, et "Olen olnud teile väga lojaalne - meil on see värk, teate küll." Comey sõnul ei hakanud ta küsima, mida president silmas pidas. Ilmselt küsib mõni senaatoritest selle vestluse kohta täpsustust.
Demokraadid ja Trumpi suhtes skeptilisemad vabariiklased hakkavad aga kindlasti detaile juurde nõudma. Näiteks räägib Comey oma avalduses vaid ühest telefonikõnest, kus Trump kurtis, et Vene-skandaal teda kuidagi rahule ei jäta. Ent millest räägiti ülejäänud neljas kõnes? Trumpi toetajad meenutavad kindlasti, et alles 3. mail, nädal enne vallandamist ütles Comey avalikult, et ta ei tea ühtegi juhtumit, kus FBI-le oleks poliitilistel põhjustel soovitatud juurdlusest loobuda. Miks ta jutt nüüd muutunud on? Tõsi, küsimus, millele Comey tookord vastas, puudutas konkreetselt justiitsministeeriumist tulevat survet.
President Trumpi advokaat Marc Kasowitz teatas pärast Comey eilset avaldust, et see vabastab presidendi igasugustest kahtlustest - nimelt märgib Comey avalduses, et ta on Trumpile korduvalt teatanud, et too pole uurimise all. Avalduses on aga ka kirjas, et Trump soovis, et Comey sama fakti ka avalikkuse ees kordaks. Comey kirjutab avalduses, et jättis presidendile pikemalt põhjendamata, miks see talle kasuks poleks tulnud - põhjus olnud selles, et kui Trump pärast sellist avaldust kunagi tõesti uurimise alla sattunuks, olnuks Comey sunnitud ka selle kohta uue teate väljastama.
Tere õhtust! Kuulamine senati väliskomitees peaks meie aja järgi algama kell 17, tavaliselt jääb ülekanne sellistel puhkudel aga mõned minutid hiljaks. Põnevust kärbib pisut asjaolu, et Comey sissejuhatav avaldus ilmus senati veebilehel juba kolmapäeval. Detailses avalduses teatab FBI eksjuht, et on Trumpiga nelja silma all kohtunud kolm korda ja rääkinud telefonis veel viiel korral. Ühel kohtumisel olevat president soovinud Comeylt lojaalsuse kohta lubadust, millest direktor keeldus. Veebruaris pärast julgeolekunõunik Michael Flynni tagasiastumist ütles Trump Comeyle, et Flynni puudutav juurdlus tuleks lõpetada. Juurdlus puudutab muu hulgas Flynni valetamist Vene suursaadikuga toimunud kohtumiste kohta. Nüüdseks on ka teada, et Flynni uuritakse Türgi heaks tehtud lobitööst korrakohaselt teatamata jätmise tõttu. Samuti on luubi all tema 2015. aasta tööreis Venemaale, mille erukindral samuti nõuetekohaselt registreerimata jättis.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare