Adamkus hoiatas uue külma sõja eest

 (23)
Leedu president
AP/Scanpix

Leedu president Valdas Adamkus ütles intervjuus mainekale majanduslehele The Financial Times, et Venemaa võib uue majandustõusu käigus vallandada uue külma sõja.

„Kas hea seis majanduses ei võiks Venemaad ajendada uut külma sõda alustama — see on põhiküsimus, millele tahavad vastust saada nii Euroopa Liit, Ameerika Ühendriigid, kui ka muud riigid,” ütles Adamkus oma teisipäeval avaldatud intervjuus.

Leedu president viitas viimasel ajal Venemaa välispoliitikas avalduvatele üha agressiivsematele märkidele nagu näiteks Briti Nõukogu osakondade sulgemise ümber puhkenud skandaal, energiaallikate hindade tõstmine endistele Nõukogude Liidu liikmetele ning jätkuv Balti riikidele avaldatav poliitiline ja majanduslik surve.

“Keegi ei vaidle ju fakti üle, et Venemaa on suur riik, kes tahab, et tema arvamusega arvestataks. Me mõistame ja aktsepteerida Venemaa soove. Ent Venemaa suureks puuduseks on see, et ta tahab domineerida ja dikteerida oma tingimusi,” selgitas Leedu president.

Adamkus lisas, et Leedu on alati valmis pidama kõikide riikidega heanaaberlikke suhteid, kuid Venemaa pole siiani näidanud üles soovi seda teha. Selle asemel, märkis Adamkus tekitab Moskva oma suhetes Balti riikidega ebavajalikke pingeid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare