VIDEO: FBI ei leidnud Hillary Clintoni e-kirjade asjus midagi kriminaalset

 (73)

USA föderaalne juurdlusbüroo (FBI) teatas pühapäeval, et jääb varasemate otsuste juurde, et demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni vastu ei esitata mingeid kriminaalsüüdistusi eraotstarbelise e-postiserveri kasutamise pärast riigiasjade ajamiseks riigisekretär olles, mis hajutas kaks päeva enne valimisi tumeda pilve Clintoni kampaania kohalt.

FBI direktor James Comey tegi otsuse teatavaks kirjas kongressile, öeldes, et FBI tegi „ööpäevaringselt“ tööd värskelt avaldatud uute e-kirjade läbivaatamiseks ega leidnud põhjust juulikuist otsust muuta, vahendab Reuters.

„Selle protsessi käigus saime me kogu Hillary Clintonile või temalt saadetud suhtluse ajast, kui ta oli riigisekretär,“ ütles Comey. „Oma ülevaatuse põhjal ei ole me muutnud järeldusi, mida väljendasime juulis.“

Õiguskaitseorganite allikas ütles Reutersile, et see otsus lõpetas FBI juurdluse Clintoni e-kirjade teemal.

Comey informeeris kongressi värskelt avastatud e-kirjadest üle nädala tagasi, mis paiskas kogu presidendikampaania segi ning aitas kaotada Clintoni edumaad vabariiklaste kandidaadi Donald Trumpi ees.

Seotud lood:

„Me oleme rõõmsad, et see küsimus on lahendatud, aga lihtsalt märkusena: seda oleks võinud kergesti teada saada enne esimese kirja saatmist,“ ütles Clintoni pressiesindaja Brian Fallon Twitteris.

Trump seadis kihutusüritusel Michigani osariigis FBI juurdluse kahtluse alla ning ütles, et on kindel, et probleem ei kao.

Clinton ei maininud FBI otsust oma kampaaniaüritustel Ohios ja New Hampshire’is.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare