FOTOD: New York valmistub Trumpi-Clintoni valimislahingu lõppvaatuseks

 (2)
New York, Times Square
New York, Times SquareFoto: Andres Putting

Delfi ja Eesti Päevalehe USA valimiste meeskond jõudis peale 1025 miili läbimist Indianapolisest keskläänes New Yorki riigi idarannikul. Kohe suurlinna jõudes kiikasime tänavatel toimuvat ja tunnistasime, et valmistutakse teisipäevase valimislahingu lõppvaatuseks.

New York, Times Square Foto: Andres Putting

New Yorgi tuntud Times Square'il pandi põhapäeva õhtul töömeeste poolt kärmelt kokku poodiumi, millelt hakatakse edastama suure üleriikliku telekanali ABC valimispäeva ja muidugi valmisöö tulemuste kajastust. Teistes paikades üle linna on muudkinkanalid omale tuntud kohtades otsestuudioid ehitamas.

Meeleavaldajad Trump Toweri ees Foto: Andres Putting
Seotud lood:

Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi peakorteri ees, mis asub otse Central PArki veerel, käib pidev väike meeleavaldus ärimehe toetuseks.

Meeleavaldajad Trump Toweri ees Foto: Andres Putting

Näiteks see mees hõikas pidevalt loosungit "latiinod on Trumpi poolt", üritades sellega kummutada tüsiasja, et paljud USA elanikkonna vähemusgrupid pole Trumpiga rahul.

Meeleavaldajad Trump Toweri ees Foto: Andres Putting

Väikese grupi Trumpi pooldajate vahele üritasid end pidevalt ka tema vastased poetada, kuid see ei läinud läbi. New Yorgi viisakad politseinikud juhatasid sellised tegelased kohe tagasi pealtvaatajate poolele. Trump Toweri ees on lubatud vaid Trumpi poolt olla.

Meeleavaldajad Trump Toweri ees Foto: Andres Putting

Trumpi pooldajad tiirutavad pidevalt ümber Trump Toweri oma autoga ja tuututavad uhkelt, Nagu kiri autol ütleb on tegemist Trumpi heaks signaalitajatega.

Kerjus New Yorgis Foto: Andres Putting

Natuke maad kaugemal tegi väga head äri lihtsa sõnuimiga kerjus. "Anna mulle dollar või hääletan Trumpi poolt," seisis tema ees plakatil ja raha tuli.

Suveniiripood New Yorgis Foto: Andres Putting

New Yorgi suveniiripoodide letid väljendavad üpris hästi, et tegemist on idaranniku demokraatide kantsiga - siin on Hillary Clintonit toetavad särgid populaarsemad ja suuremalt eksponeeritud kui Trumpi omad.

New York Foto: Andres Putting