Clinton: pärast valimiskaotust tahtsin ainult kägarasse tõmbuda ja enam mitte majast lahkuda

 (51)
Clinton: pärast valimiskaotust tahtsin ainult kägarasse tõmbuda ja enam mitte majast lahkuda
Foto: Cliff Owen, AP

USA presidendivalimistel kaotajaks jäänud demokraatide kandidaat Hillary Clinton kutsus kolmapäeval üles uuele võitlusele kõiki kaasava USA eest, vaatamata pettumust valmistavale kaotusele, mis paljastas riigisisesed lõhed.

Oma esimeses avalikus sõnavõtus pärast valimiskaotust vabariiklasele Donald Trumpile eelmisel nädalal ütles Clinton, et paljud ameeriklased küsivad, kas see võit tähendab, et Ühendriigid on endiselt riik, mis ta nende arvates oli, vahendab Reuters.

„Nende valimiste paljastatud lõhed kulgevad sügavalt, aga palun kuulake mind, kui ma ütlen seda. Ameerika on seda väärt, meie lapsed on seda väärt,“ lausus Clinton lastekaitsefondi üritusel, kus austati stipendiumisaajaid. „Uskuge meie riiki, võidelge meie väärtuste eest ja ärge kunagi, mitte kunagi alla andke.“

Clinton tunnistas, et tal ei olnud lihtne üritusel osaleda.

„Möödunud nädala jooksul on olnud aegu, kui kõik, mida ma teha tahtsin, oli lihtsalt hea raamatu või meie koertega kägarasse tõmbuda ja enam mitte kunagi majast lahkuda,“ tunnistas Clinton.

Seotud lood:


„Ma tean, et paljud teist on valimistulemustes sügavalt pettunud. Ka mina olen, rohkem, kui suudan kunagi väljendada,“ ütles Clinton. „Aga nagu ma ütlesin eelmisel nädalal, meie kampaania ei käinud kunagi ühe isiku või isegi ühtede valimiste kohta. See käis riigi kohta, mida me armastame, ning sellise Ameerika ehitamise kohta, mis on lootusrikas, kaasav ja suure südamega.“

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare