Hääletuse esimene koht autasustatakse Safrani 150-eurose kinkekaardiga, teine koht 60-eurose kinkekaardiga ja kolmas koht 40-eurose kinkekaardiga. Žürii (Safrani, Hea Maja Poe ja Maalermeistri esindajad) annab välja ka kaks eriauhinda — mustrirullikomplekti ja 50 euro väärtuses Maalermeistri kaseiinkrunti- ja värvi!

Tutvu järgnevalt kodude ja lugudega ning allpool saad anda hääle. Suuremate piltide vaatamiseks klõpsa galeriil.

1. Kodu Tartus. Remont selles Tartus asuvas kodus valmis 2015 aasta detsembris. Looduslikud lahendused lasti käiku nii vannitoas, elutoas kui ka köögis. Vannitoas värviti kraanikausikapp valgeks ja kaeti paadilakiga. Sama materjaliga kaeti vastupidavuse eesmärgil ka efektne telliskivisein. Elutoas ja köögis kasutati seintel savikrohvi ning elutoa palksein kaetud linaõliga. Kõikide ruumide põrandad viimistleti põrandaõliga ning laed vahaga. Tuuliki: „Kodu on valgem, hubasem ja kindlasti soojem kui enne.“
2. Kodu Pärnus. Maja renoveerimisel kasutati elutoas ja magamistoas Safrani savikrohvi ja eri toone savivärve. Viimistlustöid tehti 2015. aasta talvel. Loodusläheduse ja omanäolisuse eesmärgil on erilahendusena mitmes toas kasutatud puitelemente. Mart: „Oma otsusega kasutada looduslike siseviimistlusmaterjale olen väga rahul nagu ka kujunduse lõpptulemusega.“
3. Kodu mõisakompleksis. Tartu roheliste antennidega kodu asub endises Jaamamõisa mõisakompleksi valitsejahoones. Renoveerimisel arvestati maja ajaloolise taustaga ja üritati luua võimalikult maalähedast tulemust. Vanad laed ja talad puhastati soodapritsiga aastatepikkusest kultuurikihist ja viimistleti linaõliga. Seinad said kaetud Hiiumaalt toodud roomatiga ning viimistletud Safrani lubikrohviga ja töödeldud kaseiiniga. Vaheseinad on tehtud prussidest, mis said peremehe käe all tahutuna ja lihvituna rustikaalse. Vannitoamööbel on valmistatud puidust, mis on toodud vanast talust ning viimistletud taaskord linaõliga. Ka köögimööbel on peremehe käsitöö, valmistatud osaliselt vineerist, millest on valmistatud ka aknapõsed. Siseuksed on taaskasutusest, puhastatud soodapritsiga ja viimistletud tärpentini-linaõliga, mis sisaldas apelsini ning sealt ka ilus oranžikas toon. Põrandaliistud on vanutatud ja lihvitud ning kaetud õliga. Katrin: „Renoveerimisel oli abiks vaid kaks spetsialisti — pottsepp ja elektrik, muud tööd on peremehe enda käsitöö.“

4. Kodu Tallinnas. See pisike, 20-ruudune, kuid pilkupüüdev kodu asub Luise tänava majas, mis ise on renoveerimata. Korter oli enne remonti väga kehvas seisus — seinas haigutas suur auk, laetalad ja aknad mädanenud ning katus las läbi. Praeguseks on kodu kenasti korras ja soojustatud. Selleks kasutati Majatohtrist pärit seinaplaate, millele kanti viimistluseks peale lubikrohv. Vana laudpõrand on lihvitud ja kaetud linaõliga, nagu ka kõik muud puidupinnad, riiulid jm.

Vannitoa uks on vana, pärit hoopis teisest majast 1950ndatest, uksetahvli asemele on tellitud mõlemale poole peegel. Vannituba on ehitatud OSB plaadist ja puidust, põrand on kaetud mosaiigiga, seinasid kaunistab 1938. aasta entsüklopeedia ja 70ndate aastate laulik.

Ahjuesine on kaetud loodusliku kiviga ning korsten viimistleti jällegi lubikrohviga. Laud ja toolid pärinevad 1970ndatest ja on vanatädi enda ostetud. Astra: „Tegemist on minu vanatädi Anni Sauga korteriga. Minu vanatädi oli Eesti esimene naismootorrattur 1930ndatel, rääkis paljusid võõrkeeli ja elas 93-aastaseks. Viimased paarkümmend aastat elas ta selles kööktoas. Mäletan, et ta oli hästi optimistlik ja tegija isegi viimastel eluaastatel. Minu töömehed lõid ruumi armastusega ja pärast oli mõlemal selline tunne, et nad on iseendale kodu ehitanud.“

Fotod Andres Teiss.
5. Vannituba Tiskres. Selle minimalistliku sini-valge vannitoa viimistlemiseks on kasutatud toonimata jämedateralist marmor-lubikrohvi. Eliisa: „Olen tulemusega väga rahul!“
6. Kodu Uues Maailmas. Modernne, avar ja valgusküllane Koidu tänava korter ehitati äärmiselt kehvast seisust üles 2015. aastal. Siseviimistlusmaterjalidena kasutati põhiliselt Safrani lubivärve ja savivärve ning erinevate toonide ja struktuuridega jäädi väga rahule!
Fotod Tõnu Tunnel.
7. Kodu Karlovas Selle ajaloolise korteri seinad on eelnevalt viimistletud lubikrohviga. Praeguste elanike teha jäid suuremad ja väiksemad krohviparandused, lubipahtliga pahteldamine ja värvimine-joonistamine. Trafaretid tegi asjatundja, muu osa — skalpelliga mustrite väljakaapimine, joonimised/teipimised, maalingute tupsutamised, on „tehtud nii hästi kui üks näitleja ja tõlk seda Safrani ja teiste asjatundjate nõu abil oskasid.“
Ragne: „Meie kodu asub Karlovas. Kunagi kuulus see maja Hugo Dolfile. Meie korrus ehitati 1912, mistõttu õnnestus tapeedi ja pahtlikihtide alt välja kraapida krohvimaalingud, kusjuures kahes kihis. Meil on köögis neist alumine, ehk siis varasem joonistus!“