Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

ÜLESKUTSE | Probleemid integratsioonipoliitikas? Jaga meiega oma kogemusi takistustest lõimumises

 (20)
Kirjuta vihje@delfi.ee
Rimi keeleõpe
Rimi keeleõpeFoto: Karin Kaljuläte

Tänases Eesti Päevalehes kirjutas Venemaa dissident Jevgenia Tširikova raskustest lõimumisel.

Venemaalt Eestisse kolinud Tširikova sooviks väga integreeruda Eesti eluga ja eestlastega. Tema poolt president Kaljulaidile adresseeritud kiri toob välja probleemid hariduses ja keeleõppes, mille tulemusena kardab ta vene ja eesti kogukondade isoleerumist eri maailmamullideks.

"Ma ei taha, et minu lapsed istuksid järjekordselt üksinduses nurgas," kirjutab ta murelikult valikust panna lapsed vene kooli asemel eesti omasse, kus aga õpetajatel pole ta hinnangul piisavat ettevalmistust laste integreerimiseks. Puudulikku keeleõpet heidab ta ette ka vene koolidele, aga ei heida seda kivi koolide kapsaaeda. "Kahjuks ei saa Eesti riik hakkama ülesandega vene kooli lapsi eesti seltskonda integreerida," kirjutab Tširikova.

Hea lugeja! Milliseid integratsioonitakistusi oled pidanud läbima? Millised on Sinu kogemused Eesti lõimumispoliitikaga?

Kirjuta vihje@delfi.ee ja jaga meiega oma kogemusi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare