Laupäeval Tartus A. Le Coq spordihoones toimunutel Eesti juunioride meistrivõistlustel judos käis medalite pärast võistlemas 88 judokat!

Noormeeste kehakaalus kuni 66 kg alistas puhtalt kõik oma vastased Aitado klubi kasvandik Kristjan Tõniste, kellel on auhinnakapis kuhjaga saadud medaleid ka erinevatest noorteklassidest. 2009. aastal võitis Kristjan Tõniste judos ka Eesti meistritiitli A-Klassis. Kas noor judokas purjetab laineharjal ka täiskasvanute klassis, näitab ainult aeg. Kõik eeldused on tal selleks olemas.

Kõige rohkem osavõtjaid oli kehakaalus kuni 73 kg kaaluvate noormeeste seas. Sellel aastal heasse vormi tõusnud ja ka Läti U20 meistriks kroonitud Tartu Do Judoklubi kasvandik Andre Seppa võitis kõiki oma vastaseid kuni 73 kg kehakaalus ülekaalukalt.

Kehakaalude kaupa tulid Eesti juunioride meistriks noormeeste arvestuses kuni 55 kg Karl-Erik Org Võru Reist, kuni 60 kg Ilias Avir Dost, kuni 66 kg Kristjan Tõniste Aitadost, kuni 73 kg Andre Seppa Dost, kuni 81 kg Rustam Kerimhanov Põhjakotkast, kuni 90 kg Kirill Komlev Dost, kuni 100 kg Dmitri Lepp Dost ja üle 100 kg Mihkel Jõemägi Aitadost.

Klubide arvestuses võitis noormeeste seas ülekaalukalt nelja kuldmedaliga Tartu Spordiklubi Do, teine oli kahe kullaga Tallinna Aitado ning kolmandaks tulid Spordiklubi Põhjakotka judokad.

Neidude arvestuses tulid Eesti juunioride meistriks kehakaalude kaupa järgnevad: kuni 44 kg Anna Demitzeva Afinast, kuni 48 kg Ingrid Tuul Ipponist, kuni 52 kg Agnes Sillaste Ookamist, kuni 57 kg Ragne Varblane Taifust,  kuni 63 kg Julia Babtsenko Aitadost, kuni 70 kg Natalia Rak Afinast, kuni 78 kg Merle Reimer Ookamist ja üle 78 kg Karin Kudrjasova Põhjakotkast.

Klubide arvestuses võitis neidude seas Afina Spordiklubi, teiseks tuli Ookmai Spordiklubi ja kolmandaks Ippon Spordiklubi.