Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

NOSTALGIAGALERII | Vanadelt näärikaartidelt leiab näärivana ja Snegurotška, aga ka Hunt Kriimsilma!

 (6)
Ligi sada pilti!
Postkaart
PostkaartFoto: Repro

Nääri- ja uusaastakaarte oli omaajal tõesti palju erinevaid: kus on nii ilusaid lumiseid fotosid kui ka toredaid joonistusi. Tõsi palju müüdi meil ka venekeelsete kirjadega kaarte kus üsna slaavipärane näärimees oma kaaskonnaga peal. Seega võib ainult ette kujutada, kui kaua võis mõnel inimesel aega kuluda õige kaardi valimiseks! Skaneerisime ühe postkaardisõbra kogu sisse ning nüüd on need kaardid vaatamiseks kõigile!

Kuigi ametlikult jõule nõukogude ajal ei tähistatud ja neist avalikult ei räägitud, ei keelanud keegi saata postkaarte, soovides üksteisele häid jõule nagu seda oli Eesti ajal tehtud. Kuigi paljudel kaartidel olid suurelt "näärid" peale joonistatud-kirjutatud, mistõttu detsembrikuu keskel neid saata oleks olnud kohatu, leidus siiski ka neid, millel leebem ilme ja sobivam pilt.

Postkaart Foto: Repro
Seotud lood:

Kuid oli ka neid, kes ei piirdunud ainult postkaartide saatmisega: paljudes peredes toodi tuppa metsast "varastatud" kuuseke ning võimaluse korral tapeti ka siga, et õigeid jõuluroogasid perele pakkuda. Ka jõuluteenistustel käimine oli raskendatud, kuid kaugeltki mitte võimatu. Soome raadiost kuulati jõululaule, televisioonist jõulusaateid, et tekitada korralik jõulumeeleolu.

Postkaart Foto: Repro

Kauneid jõulukaarte, mida nii jõulude, nääride kui ka uue aasta puhul saadeti vaata galeriist!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare