Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugejad: võtkem eeskujuks Prantsusmaa tervisekindlustussüsteemi, kus toimib ideaalselt ravi kättesaadavus ja patsiendisõbralikkus

 (24)
HIPEC protseduur
Pilt on illustratiivneFoto: Andres Putting

Tervishoiukindlustus on pannud lugejad sel teemal arutlema. Millisest riigist peaks eeskuju võtma ja millest kohe kindlasti mitte, sel teemal jagavad arvamust kaks Delfi lugejat.

"Võtke eeskuju Prantsusmaa tervisekindlustussüsteemist - raudselt parim maailmas. Riiklik + erakindlustused = ravi kättesaadavus ja patsiendisõbralikkus. Riik + era katavad pea kõik kulud. Lisaks on kõik retseptiravimid tasuta. Riiklikud on vaid haiglad; kõik arstid on erakabinetis, kuid kõigil on leping haiguskindlustustega. Patient ei maksta kusagil midagi seetõttu rohkem, et pole riiklik. Järjekorrad eriarstidele on Eestiga võrreldes olematud (perearst samal päeval, mõni peenem eriarst kõige rohkem umbes kuu)."

"Ameerika süsteemi kindlasti ei tohiks järgida. Parim on prantslaste solidaarsusel + eral põhinev süsteem. Prantsuse süsteemis katab riik umbes 65% ravikuludest ja ülejäänud summa katab erakindlustus. Inimene maksab mõnikord selle osa küll ise, kuid erakindlustus tagastab makstud summa. Mõnikord pole midagi vaja maksta, arveldus käib otse. Patsiendi jaoks pole tähtsust, kas era või riiklik, sest ravi on tagatud ja makstavates summades pole probleemi, sest kindlustused tegelevad sellega. Erakindlustusel on siiski hind, kuid saadav kasu on suurem. Hind on keskmiselt 50 euriót kuus. Sellest aastast on tööandjal kohustus tagada töötajale täiendav (era)kindlustus. Inimene ei pea tööandja poolt pakutavat kindlustus valima, sest võib-olla on ta rahul juba olemasolevaga, kuid kui tööandja on suutnud paremad tingimused välja võluda, siis on inimesel siiski võimalus. Veelgi enam, kui inimesel sissetulek on nii väike, et ta ei jõua täiendavat kindlustus endale osta, siis võtab riik ka selle enda kanda. Selge, et oma tervise heaks saab palju ära teha, kuid turvatunne on see, mis hoiab stressid eemal. Stressivaba elu = tervem elu."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare