Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

LUGEJA VIDEO: Hülgepoeg naudib soojendavat päikest, kuid omavoliliselt neid loomi katsuda ei tohiks

 (7)

Delfi lugeja jagas meiega Sillame Sadama lähistel tehtud videot hülgepojast, kes rannaliival end inimestest häirida ei lasknud. Eesti Loomakaitse selts aga rõhutab, et hülgeid katsuda ja silitada ei tohiks.

Eesti Loomakaitse seltsi kommunikatsioonijuht Mariann Prooses selgitas, et kui näha tervet ja elujõus hülgepoega rannal peesitamas, siis kindlasti tuleks teda ignoreerida. "Tema on oma loomulikus keskkonnas ja häirimine ei ole vajalik. Hülgepojad on rannas nii kaua, kuni valge titekarv asendub halli värvi karvaga ja vahel nad ei kiirustagi kohe tagasi vette. Mitte mingil juhul ei tohiks minna hülgepoega katsuma, sest hüljes, tajudes, et tema rahu rikutakse, võib enesekaitseks hammustada, aga hammustuskoht on väga visa paranema. Hammustusega võivad haava sattuda ka bakterid, mille ravi on keeruline," ei soovita Prooses armsaid hülgepoegi häirida.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare