Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: tormi kätte jäänud parvlaeval Arabella puhkes paanika, lained olid tohutud ja elud ohus

 (171)
Torm Osmussaarel
Torm OsmussaarelFoto: Ervin Koppel

„Hakkasime sõitma 15-kohalise parvlaevaga Arabella Osmussarelt Dihrami sadamasse, algul oli kõik rahulik ja ilus, kuid see ilu muutus hetkega,“ kirjeldab Delfi lugeja hirmsaid hetki eilse tormi küüsis.

„Tulid tugevad rünkpilved koos väga tugeva äikese ja tuulega, lained olid võimsad, ikka kõrgemad kui meie parvlaev. Tuul ja äike muutusid tugevamaks, läks väga pimedaks. Parvlaev Arabella käis mitu korda praktiliselt kummuli, vett lendas, lained ründasid meie laeva ja vesi käis üle pea.“

Tormi kätte jäänud laeval puhkes paanika. „Loksutas ikka megakõvasti, seisin, hoidsin kinni ja kartsin, et nüüd on kõik. Terve elu käis silmist läbi piltidena silme eest läbi,“ tunnistab lugeja. „Laeval oli väga kõva paanika, mind rahustas sellel ajal üks vanem naine, kes ütles, et sa oled tubli, sa ei sure, oled noor mees, elu on ees,“ lisab ta.
Noorim reisija oli laeval 6-aastane tüdruk. Kõik olid näost valged, paanika oli meeletu, jätkab lugeja.

„Helistasime häirekeskusese. Praktiliselt küsisid nad mõttetuld küsimusi. Palusime abi, sest meie, 15 imimese elud olid ohus. Nad vastasid, et ei saa midagi teha, aga näevad, et oleme merel. Palusime lausa kopterit endale appi,“ ütleb lugeja.

„Siis öeldi, et helistage, kui kaldal olete. Kas siis see on normaalne päästeamet? Elud ei huvita, huvitab vaid, et saaks laipu kokku tassida? Selline mulje meil jäi. Ühesõnaga sõnum siit: meie päästeamet on 0-tasemel. Kirjas oli küll, et tõttasid meile appi, (Päästeamet teatas avalikkusele, et sai parvlaevalt Arabella küll abipalve, ent meeskond sai kriisiga ise hakkama) aga me ei näinud kedagi, olime seal tormis vaid väikse parvlaeva Arabellaga ja tõesti, elud olid ohus."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare