Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: tänapäeval pole ükski kaup enam defitsiit, aga kvaliteet langeb kogu aeg

 (35)
Viineritest
ViinerFoto: Ilmar Saabas

Vanasti oli harv juhus, kui kaupluses olid müügil viinerid, juustuvorst, lahustuv kohv ja isegi näiteks rohelised herned. Kaubaauto saabudes toodi kaup sisse tagumisest uksest ning defitsiiti otse letti ei toodud. Toodi ainult siis, kui kauplust saabusid külastama kontrollid.

Defitsiitset kaupa oli võimalik tellida näiteks sünnipäeva puhul. Tellides sai juustuvorsti ja viinerit ning lahustuvat kohvigi. Rulaad oli ka defitsiit ning veidral kombel ka rohelised herned.

Praegusel ajal kaupluses defitsiitset kaupa polegi. Viinereid on mitmeid erinevaid nimetusi ja sortimente. Paraku ei ole nende maitse ühelgi enam selline, mis vanasti, defitsiidi ajastul.

Ühel viineril on veel suur reklaamsilt, et viiner nagu vanasti. Paraku on see vaid reklaam ja muud ei miskit. Tundub, et viinerid on tavalised vorstid, ainult peenemal kujul. Ka juustuvorste on erinevaid nimetusi ning ikka pole nende maitse samasugune, mis vanasti.

Lahustuvat ja oakohvi on samuti kaupluses müügil küllaga. Müügil on ka roheline hernes.

Miks on nõnda, et vanasti oli asju liiga vähe, aga nüüd, mil neid on piisavalt, pole nad enam sama hea maitsega?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare