Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja soovitab: unustage restoranid – ostke poest ja sööge õues!

 (55)
sygis-tartus067
Sügis TartusFoto: Jassu Hertsmann

Just sellisele järeldusele olen ma jõudnud. Pärast järjekordset pettumust söögikohas otsustasin, et võtan hoopis midagi toidupoest ja söön õues. Valisin karbikese salatit, mille koostisest ma tundmatuid aineid ei leidnud, ja magustoiduks banaani. Õnneks oli lähedal ka park ja pargipingil ma kõhu täis sõingi. Kahe euroga.

Poodide toiduvalik võib küll mõnikord kesine olla, aga kes vähegi viitsib otsida, leiab tervisliku ja maitsva toidu.

Söögikoht võiks peale istekoha ikka mingit lisaväärtust pakkuda. Kui aga teenindus on vilets, toit sama (või halvem) kui supermarketis ja lisaks tunduvalt kallim, siis milleks sinna minna?

Probleemiks võib muutuda õues sobiva istekoha leidmine, aga võiksimegi ju ühiste pingutustega rohkem einestamiseks sobivaid kohti luua. Eestlastel on mingi valehäbi pargipingil söömise osas – pole vist piisavalt peen. Suurlinnades, näiteks Pariisis, teevad seda kõik.

Takistuseks võib meie puhul pidada kliimat, aga ka selle vastu annab ju midagi välja mõelda. Pealegi on pool aastast meie ilm selle jaoks igati sobilik. Praegugi on veel suurepärased ilmad lageda taeva all söömiseks.

Kui restoranid-kohvikud teile meelepärast ja taskukohast pakkuda ei suuda, siis otsige ometi alternatiive! Minul on nüüd alati lusikas kaasas – mine tea, millal ja kus järgmisel korral süüa otsustan.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare