Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: läksin aktsiisitõusu vastu protestima, aga sattusin hoopis EKRE "revolutsiooni" lollusi kuulama

 (402)
Lugeja: läksin aktsiisitõusu vastu protestima, aga sattusin hoopis EKRE "revolutsiooni" lollusi kuulama
Meeleavaldus ToompealFoto: Andres Putting

Ka mina käisin pühapäeval Toompeal, sest lappida eelarveauke lõhkudes meie majandusmootorit energiakraanide kinnikeeramisega on rumalus. Aga piinlik oli, sest kõnepuldist tuli sellist lollust, et kõrvad hakkasid virtsavett jooksma. Ausalt, häbi oli.

Alles kõige viimane sõnavõtja – Facebooki grupi asutaja – rääkis juttu, mida ajudega inimesel poleks valus kuulata. Kurb hakkas. Noor mees oli algatanud hea asja, mille EKRE oli rõõmsalt kaaperdanud.

Selgeks sai ka põhjus, miks pool tundi pärast miitingu algust oli näha massiliselt lahkuvaid inimesi. Kõik need, kes olid sinna tulnud aktsiisi vastu protestima, mitte EKRE kihutustööd kuulama, lahkusid.

Nüüd võib kindel olla, et aktsiisitõus tuleb, sest ainsa šansi, mis rahval oli oma meelsust näidata, keeras EKRE otseselt farsiks. Haigeks farsiks. Asetasin oma plakati kurvalt Stenbocki maja värava taha aiale, oma iskliku väikese protestina, ja jalutasin edasi.

Seni, kuni eestlased ei õpi muude eriarvamuste taustal ühise eesmärgi nimel koonduma ja mitte kasutama selliseid üritusi oma poliitilise agenda sundsöötmiseks, ei muutu siin riigis midagi. Nõnda peletati eemale need, kes tahtsid aktsiisitõusu vastu võidelda, kuid ei jaganud ürituse korraldajate poliitilisi vaateid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare