Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: kui riik hooliks rahva tervisest, räägitaks magusamaksu asemel hambaravihüvitise taastamisest ja ravijärjekordade lühendamisest

 (27)
Vinni Tervisekeskus
Foto on illustratiivneFoto: Rauno Volmar

Alles paar aastat tagasi maksis suhkur kaks korda rohkem kui praegu. Tegemist oli tollimaksuga, mis läks Euroopa Liidu varasalve. Kas selle pärast suhkrut vähem söödi? Ei usu. Ikka ostsid pensionärid ja ökoemmed seda kottide kaupa ning tegid moosiks, kompotiks, mahlaks, veiniks ja andsid oma mesilastele, et mett saada. Naiivne on arvata, et kui paneme esmavajalikele toiduainetele uue maksu otsa, siis hops – hakataksegi vähem kasutama.

See rahva tervise ümber keerutamine on lihtsalt silmakirjalik. Tegelikult on käsil riigikassa täitmine ja selleks ei häbeneta kasutada Euroopa Liidu poolt hüljatud ja läbikukkunud teed.

Rahva tervist parandaks eelkõige hambaravihüvitis, ülipikkade eriarstijärjekordade lühendamine rohkemate ravijuhtumite rahastamise teel ja erisoodustusmaksu kaotamine firmade spordiüritustelt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare