Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: enamik Eesti inimesi ei saagi palka, vaid pigem toimetulekutoetust

 (58)
foto-205
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

On olemas madalalt, keskmiselt ja kõrgemalt tasustatud tööd. Nõus – see peabki nii olema. Samas peaks ka madalalt tasustatavat tööd tegev isik oma palgaga toime tulema. Ma tean paljusid inimesi, kes oma raske tööga teenivad 500 eurot kuus, ja väga väheseid, kes teenivad Eesti keskmist, kusjuures sedagi pigem hooajaliselt.

See ei ole normaalne, et inimese terve kuu töötasu võib nimetada sotsrahaks – toimetulekutoetuseks, mitte palgaks.

Töö on töö ja töö tuleb ära teha, kuid ka madalalt tasustatava töö tegija peab suutma oma palgast ära elada, mitte töö kõrval nälga surema. Siin ei saa süüdistada ainult stereotüüpi ihnest suure maasturiga ettevõtjast, oma osa on ka riigil, mis kogub karvase käega kärmelt makse, kuigi need ei taha kuidagi rahvani tagasi jõuda.

Palgafondist jõuab sisuliselt 60% juba palgapäeval maksudena riigikassasse. Ülejäänu pealt tuleb iga päev maksta käibemaksu. Ühiskonnale tagasi jõuavad aga olematud lasteaiakohad, suletud koolid ja postkontorid ning ravijärjekorrad, mis on nii pikad, et mõnel saab enne arsti juurde jõudmist kindlustus läbi.

Seadused võimaldavad lihtinimese jalge alla tallata ja öelda, et juriidiliselt on kõik korrektne.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare