Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: autoremont viis pere eelarve pooleks aastaks nulli!

 (101)
Lugeja: autoremont viis pere eelarve pooleks aastaks nulli!
Remonti vajav mootorErakogu

Pere pidevalt lagunev sõiduvahend andis viimasel korral peaaegu otsad. Remondi peale läks üle 800 euro. Nüüd maksamegi seda õnnetut remonti veel mõnusad viis kuud ja seni on meie eelarve täiesti nullis. Tööl käime naisega mõlemad ja saame isegi tibakene üle miinimumi kuupalgana kätte. Varasemalt jäi kuu kulutusteks just see summa, mis hakkab nüüd igakuiselt remonditöökojale laekuma.

Kohe kerkisid pähe nende targutajate mõtted, kes räägivad, et mitme kuu palk peaks ikka alati tagavaraks olema. Kuidas ikka pole normaalne, et inimene ei suuda pidevalt kõrvale panna ja sellised inimesed ei suuda majandada ei end ega oma peret.

Vaadates tänaval ringi vuravate autode hulka, jääbki petlik mulje kodanike heast elujärjest. Kui ikka jaksad masinat osta ja ülal pidada, ei ole sul ju häda midagi! Tähelepanuta jäetakse, et paljude jaoks ongi see õnnetu vana auto ainuke variant, et kaugemalt tööle saada. Või et logistiliselt hakkama saada lapse lasteaeda toimetamise ja ise varahommikuks linnaservas asuvasse töökohta jõudmisega.

Poolteist nädalat ilma autota oli täielik põrgu. Olin üles korjanud selle talve kõige rõvedama viiruse, mis algas ülimalt valusa lahtise köha ja totaalse häälekaotusega. Vinduv palavik seal veel boonusena juures. Lapse lasteaeda toimetamine jäi minu kanda ning nii ma siis poolteist tundi teda lasteaeda loksutasingi, bussipeatustes veel juurde külmetades. Samal ajal sõitsid mööda meie masinast kordades vanemad loksud ning inimesed said kiirelt ja normaalselt oma vajalikud käigud tehtud.

Viimasel ajal aga tunnen end järjest rohkem süüdi, et olen nii mugav autoinimene. Tänu remondile ei piisa enam meie suure tööga teenitud palkadest, et kuu üle elada. Lohutan end vaid sellega, et küll edaspidi tuleb mingi muu ootamatu kulutus, mis jälle meie kuu eelarve nulli suudab ajada. Väga hea meelega läheme hommikul tööle, sest siis on võimalik täpselt oma arved tasuda ja liigseks priiskamiseks ei olegi ju ühel tublil Eesti töömesilasel pappi vaja...

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare