Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: ärkasin selle peale, et kõik värises, nagu keegi hoiaks kolmekorruselist maja sõrmede vahel ja raputaks

 (6)
Malaga
Malaga Mobiilifoto: Margarita Kornõševa

"Kell oli umbes 5.23 hommikul, kui ärkasin selle peale, et kogu ümbrus kõmises ja värises, nagu keegi hoiaks kolmekorruselist maja lihtsalt sõrmede vahel ja raputaks veidi. Kõik kokku kestis umbes 10 sekundit. Otsest hirmu ei tekkinud, aga kogemus seegi. Juhtunu tõestas taas liigagi selgelt, kui palju me oleme looduse armul," kirjeldab lugeja hommikul Vahemere all toimunud maavärinat.

"Varahommikul ajas mind ülesse WC-poti korin ja seejärel voodi sujuv jõnksumine edasi-tagasi," räägib teine.

"Ei olnud just mõnus hommik. Kell 5.25 hakkas voodi nii jubedalt värisema ja kõik asjad korteris kolisesid. Koer hakkas hirmust haukuma, ega teadnud, mida teha – joosta välja või olla toas. Väikeseid värinaid on veel praegugi. Midagi hirmsat vist ei juhtunud – kõik majad on püsti. Loodan südamest, et ma enam sellist kogemust ei saa," kirjutab Hispaanias Málaga provintsis Fuengirola linnas resideeruv eestlane.

"Ütleme nii, et vastab tõele. Järsku hakkas kõik värisema. Imelik igal juhul. Pole enne sellist kogemust olnud. Pärast seda enam uinuda ei õnnestunud," kinnitab lugeja samast provintsist Benalmádena linnast.

"5.23 näitas minu kell. Päris korralikult raputas. Minu arvamuse kohaselt umbes kolm sekundit, aga sellise hirmuäratava asja puhul tundub see hirmus pikk aeg. Hetkeks oleks justkui väga tugev tuul tõusnud. Kogu maja värises, voodi rappus, aknad värisesid ja trellid akende ees samuti. Pärast seda enam uinuda ei suutnud ja hiljem tundsin üht võnget veel. Horisontaalasendis olles tunneb seda raputamist eriti hästi. Jalgel olles ja liikudes võib mõni väiksem maavärin sootuks märkamata jääda. Reedel oli päeval kella 15.30 ajal samas piirkonnas maavärin olnud, aga mina seda ei märganud, kuna olin liikluses," seletab samuti Málaga provintsis asuva Mijase linna elanik.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare