Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja alkoholi müügikeelu plaanist: iialgi pole nii palju viina joodud kui Gorbatšovi keeluseaduse ajal

 (38)
KRISTIINE PRISMA
Alkoholiriiul toidupoes pärast 2007. aasta müügipiirangute jõustumistFoto: TERJE LEPP

"Siis ju varutakse reedeti ja laupäeviti topeltkogus alkot – nii igaks juhuks – iial ei tea, mida pühapäev toob. Ja ega see siis joomata ei jää. Minu arust alkokeeld ainult suurendab tarbimist. Paljud mäletavad Gorba alkokeeldu. Iialgi pole nii palju viina joodud kui nendel aastatel," kommenteerib lugeja plaani keelata pealinnas pühapäeviti alkoholi müümine.

"Väga hea mõte – kui Tallinnas alkoholi müük ära keelatakse, tekib ümber Tallinna piiri ridamisi alkopoode, mille maksutulu läheb teistele omavalitsustele, mis oskavad sellega paremini ümber käia. Sattusin USA-s elama "kuiva" maakonda ja nägin, kuidas igal reedel pärast tööpäeva lõppu suundus kilomeetrite pikkune autode rivi naabermaakonna viinapoe juurde ja samamoodi tagasi. Mis asja mõte oli? Mina ei tea, aga kindlasti ei joodud vähem," meenutab lugeja.

"Keskerakond sai teada, kui suur osa rahvast ei poolda avalikku alkoholitarbimist, ja uus häältekogumine hakkab peale – natuke liiga läbinähtav. Alkoholi liigtarbimise vastasena ja kanepi pooldajana leian isegi mina, et selline keeld läheb juba liiale. Fakt on see, et kes ikka väga tahab, see oma joogid kuskilt kätte saab, ja pigem olgu tarbitav siis riiklikult kontrollitud ja maksustatud," leiab teine.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare