Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lätis ostureisil käinu: viimane kord polnud Valmieras kuhugi parkida, eestlased ostavad lisaks alkoholile ka kõike muud

 (154)
Lako1000 Valklas, Läti
Lako1000 Valklas, LätiFoto: Karli Saul

Osa arvutusi näitab, et kui valitsus praegust aktsiisipoliitikat jätkab, on 2018. aasta lõpuks vaja leida katet mitmekümnele miljonile eurole. Mõned hinnangud ulatuvad laekumata käibemaksu arvestades isegi 80 miljoni euroni. Selle tulemusena soovib rahandusminister Toomas Tõniste alkoholiaktsiisi tõstmise ära jätta. Kui Eestis on kallis, ostetakse Lätist. Oma hiljutist kogemust jagab Delfi lugeja.

"Kui vaja, ostan alkoholi Lätist, hinnavahe on ju kahekordne. Kuid järjest rohkem hakatakse ostma Lätist ka muud kaupa, nagu näiteks riideid, jalatseid, maiustusi jne. Kui ma viimati käisin Valmieras ja tahtsin minna kohalikku kaubamajja, siis paraku polnud lähiümbruses mitte ühtegi parkimiskohta. Varematel aastatel see nii ei olnud. Eesti numbrimärke oli aga omajagu. Paraku jäigi seekord minemata, sest lihtsalt ei olnud kuhugi autot panna. See aga näitab seda, et lisaks alkoholiaktsiisi vähenemisele, väheneb jõudsalt ka igasugune muu käibemaks. Eestlased on harjunud käima kaubareisidel Lätis. Kui harjumus sees, siis on seda juba väga raske muuta. Tubli valitsus, nemad aga leiavad, et kõik on õige ja neile peab selle eest tõstma palka! Aga mille eest neile palka tõsta, kui nad ei saa oma tööga hakkama ja keeravad riigi kreeni," kirjutab Delfi lugeja oma viimasest reisist lõunanaabrite juurde.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare