Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Jaga kogemusi: milliste põhjendustega oled seltskonnas alkoholi pruukimisest keeldunud?

 (69)
Jaga kogemusi: milliste põhjendustega oled seltskonnas alkoholi pruukimisest keeldunud?
Foto: Ilmar Saabas

Delfi Naistekas ja Alkoinfo kutsuvad lugejaid üles jagama oma kogemusi alkoholist loobumise ning napsitamisele ei ütlemisega. Ahvatlus koosviibimistel alkoholi tarvitada võib olla üllatavalt suur ja enesele kindlaks jäämine osutuda ootamatult keeruliseks.

Perekogunemised, kontoripeod, kohtumised ja aiapeod on vaid mõned näited olukordadest, kus alkoholi tarvitatakse.

Sinu otsust alkoholist keelduda saadab sageli kaaslaste mõistmatus: „Mis sul viga on!?”, „Kas sa oled haige?”, „Ei austa meid!?”.

Ent igaühel on õigus viisakalt keelduda. Sa ei pea jooma ainult seepärast, et keegi sulle alkoholi pakub või et kogu ülejäänud seltskond joob. „Ei” öelda on seda lihtsam, mida sagedamini sa seda teed.

Ahvatlus peol olles alkoholi tarvitada on suur ja joogist keeldumine võib osutuda raskeks. Ent igaühel on õigus öelda viisakalt
EI. Sa ei pea jooma üksnes seetõttu, et pakutakse või kuna kogu ülejäänud seltskond joob.

Kirjuta meile, milliseid põhjendusi kasutad, et öelda alkoholi pakkumisele EI. Kuidas sinu tuttavad on reageerinud, kui oled nende pakutud klaasikesest keeldunud? Kas sullegi on joomist peale surutud või keelitatud hoolimata su keeldumisest ikka "natuke" proovima?

Saada oma lugu 18. märtsini aadressile naistekas@delfi.ee. Sinu lugu on eeskujuks ja innustuseks teistelegi ning lisaks premeerime paremate kirjutiste autoreid kirjastus Menu raamatutega!

Loe lisaks:

Kas ma tõesti pean alkoholi tarbima?

Mis on saanud kaine peaga suhtlemisest?

Drunkorexia - uus ohtlik trend noorte pidutsejate hulgas

Noor naine: miks on kohustuslik end täna õhtul täis juua? 

Miks sa ei joo, rase jah?

20 rumalust, mida purjus naised tavaliselt teevad

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare