Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD: Võimas päikesekiirte ja jääkristallide valgusmäng Pühajärvel

 (8)
Halonähtus Pühajärvel
Halonähtus PühajärvelFoto: Delfi lugeja

Täna keskpäeval oli Pühajärve ääres nähtav võimas päikesekiirte ja jääkristallide valgusmäng. Imeline päikest ümbritsev halo tekib külma ilmaga, kui madala päikese kiired murduvad õhus leiduvatel jääkristallidel, kirjutab Delfi lugeja.

Ümber päikese tekib vikerkaarevärvides kaar, mida tuntakse ka nime all päikesepärg või jäävikerkaar, mille külgedel võib näha päikest meenutavaid laike (ebapäikesed, fantoompäikesed). Inglise keeles kutsutakse neid ebapäikeseid päikesekoerteks.

Kui vikerkaar tekib tänu valguse murdumisele ja tagasi peegeldumisele veetilkades, siis need halonähtused on seotud valguse murdumisega jääkristallides. Sõltuvalt sellest, missuguse kujuga kristallidega on tegemist ja kuidas valguskiir kristalli läbib, eristatakse umbes kümmet erinevat halonähtust.

"Päikesekoerad koos jäävikerkaarega on imeline halonähtus. Seekord oli halo Pühajärvel intensiivsem kui varem nähtu," märgib lugeja.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare