Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD | Otepää linnamäel toimus sanitaarraie asemel pigem röövraie

 (36)
FOTOD | Otepää linnamäel toimus sanitaarraie asemel pigem röövraie
Foto: Delfi lugeja

Delfi lugeja saatis foto ja uudisteksti Otepää linnamäe kohta, kus toimus hiljuti sanitaarraie asemel midagi palju koledamat.

Lugesin tänasest lehest jahmatamapanevat uudist järjekordse sanitaarraie kohta Otepää linnamäel ja käisin kohapeal asja uurimas.

Kui eelmisel talvel tehtud sanitaarraie lõppes enam-vähem sanitaarraie-ilmelisena, siis uut tulemust tuleb nimetada metsanduslikult lageraieks ja käitumuslikult röövraieks.

Kohalikud elanikud uuest raiest enne tööde algust teada ei saanud. Luba selleks väljastati 7. märtsil ja tööd algasid 8. märtsil ehk järgmisel päeval.

Lõuna Postimehe kommentaariumist võib lugeda, et Muinsuskaitseameti poolt 19. veebruaril väljastatud luba laaditi dokumendiregistrisse alles 12. märtsil ehk siis peale raiet.

Raiutud puude kännud ja tüved näitasid, et puud pole siin haigemad kui keskmises Lõuna-Eesti metsas. Isegi linnamäe tipus maha saetud põliskuusk (vanus umbes 115 aastat) oli täiesti terve.

Üks kena Eestimaa paik on nüüd tõesti tublisti räsida saanud, selle põhjus võib selguda alles aastate pärast. Mitmed vihjed asjaajamises võivad olla aga kirjas ühes mulluses artiklis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare