Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD | Liitlaste suurõppus ajab inimesed segadusse: miks lennukid kummalisi tiire teevad?

 (36)
Riisipere
RiisipereLugeja foto

Delfile laekusid pildid sellest, et Läänemaal ja Harjumaa lääneosas teevad lennukid taevas kummalisi tiire. Põhjuseks on suurõppus.

Üks lugeja kirjutas, et omapäraseid mustreid on näha Riisipere kohal, teine aga seda, et Läänemaal (allolev foto). "Huvitav, millega siin Läänemaa pilvede vahel tegeletakse," imestas lugeja.

Lugeja foto

Kaitseväe peastaabist kinnitatakse Delfile, et tegu on õhuväe õppusega Ramstein Alloy. See algas eile ja kestab kokku kaks päeva.

Kolm korda aastas peetaval õppusel harjutatavad õhuväelased juhtimis- ja sideprotseduure ning õhuturvet Balti riikide õhuruumis. Seekordsel õppusel on kandev roll Eesti õhuväel ja Ämari lennubaasil. Lisaks osalevad siin paiknevad Prantsuse õhuturbe lennukid ning Leedu, Portugali, Hispaania, Saksamaa, Norra, Poola ning Hollandi õhuväelased ja lennuvahendid.

Partnerriikidest osalevad õppusel Rootsi ja Soome. Merepääste harjutuse läbiviimisel Pirital teevad õhuväelased koostööd PPA-ga.

Ramstein Alloy õppuste sari sai alguse 2008 aastal ning fookuses on alati Balti riikide õhukaitse protseduuride harjutamine ning liitlaste ja partnerriikide vaheline koostöö.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare