Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD: Kuidas herilastest lahti saada?

 (35)
FOTOD: Kuidas herilastest lahti saada?

Sel aastal on herilased eriti arvuka koosseisuga inimesi tüütama tõtanud, vähemalt minule näib nii. Küll proovivad nad seinapragudest majasse pugeda, küll rikuvad ära mõnusaid grilliõhtuid pere seltsis. Mida siis ometi peale hakata, et nende kutsumata külaliste arvukust veidi vähendada?

Kärbsepiitsaga neile jahti pidades mustate närvi ja võite ka nõelata saada. Nõelata võite muidugi saada ka muul juhul, kuid lihtne lahendus on: andke neile seda, mida nad tahavad ja nad ei huvitu enam nii väga teist ja teie tegemistest ehk meisterdage omale vana hea herilasepüünis. Antud meetod ei taga küll sajaprotsendilist herilastest vabanemist, aga veidi aitab see teil herilaste arvukust piirata küll. Järgneb õpetus herilasepüünise meisterdamiseks:

Vajaminevad asjad:

Tühi pudel (0,5-liitrine sobib hästi. Mida laiema korgiavaga, seda parem - siis saavad herilased kergemini sisse.)

Magus vedelik (Midagi, mida herilased tahaksid. Näiteks õunamahl, millesse on lisatud lusikatäis suhkrut.)

Kõrvaline kohake (Koht, kuhu te püünise paigutate ja kus nende sumin teid ei sega.)

Töökäik:

Täitke umbes veerand pudelist magusa siirupiga. (Õunamahl, suhkur, mesi - ükskõik, mis herilastele meeldib. Proovige olla säästlik. See on teile endale kasulik.)

Paigutage pudel kusagile kõrvalisse kohta. (Väga hästi sobib ka koht, kus nad tavaliselt ringi luusivad. Sedasi on neil kergem püünist üles leida.)

Seotud lood:

Varsti näete, kuidas herilane herilase järel teie lõksu langeb.

Edukat jahti!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare