Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD | Imepärane loodusnähtus: Vigala jõele tekkis pöörlev jääratas

 (35)

Raplamaal Vigala jõel on end taas ilmutanud salapärane loodusime - jääratas.

Maaleht on varem kirjutanud, et nähtuse teket on seostatud Vigala UFOga või meestega, kes jääst ilusa ketta välja saevad ning selle pöörlema panevad.

Koht, kus jõgi teeb käänaku, pole jõevoolul tasasel pinnal kiiret, teatud asjaolude kokkusattumisel ning külmade tulekul ja jääkatte tekkimisega hakkab jääketas laienema.

Vigala jõe sisekurvis asub Vigala Sassi loitsukivi, teisel pool jõge Hiiesalust voolab oja jõkke. Samuti on seal paigus jõgi allikalise toitumisega.

Kõik need tegurid koos: jõekäänak ja salapärased keerised vees, külmade tulekuga pöörlev ja laienev jääkirme tekitavad olukorra, kus jääkirme saavutab suure pöörleva ketta kuju. Peagi saab aga külm ketast võitu ning kaanetab kogu jõe. Liiguvad veel legendid, näiteks üle jõe Ohvri oja vett on peetud ravitoimeliseks ning selles loputamisega saadi lahti haigustest ja kurjast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare