Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD | Esimest korda üle nelja aasta avati Vormsi jäätee, kohalikud ütlevad, et varsti vajub saar huviliste massi all kaldu

 (45)
Vormsi jäätee 2018 märtsis
Vormsi jäätee 2018 märtsisEduard Laur

Eile keskpäeval avati Rohuküla-Sviby jäätee sõidukitele massiga kuni 2,5 tonni. Varasemate aastate kogemuse põhjal võib vastavatud jäätee meelitada nädalavahetusel kohale huviliste horde üle Eesti. Kohalikud naljatlevad, et saar võib huviliste massist kaldu vajuda.

Kohalikud räägivad ka, et oleks tore, kui jääteed saaks kasutada ööpäev läbi. Nii oleks lihtsam käia mandril sisseoste tegemas ja asju ajamas ning kaugemal kinos või teatris. Paraku on pimedas jääteel liiklemine keelatud.

Viimati oli jäätee mandri ja Vormsi vahel avatud 2014. aasta jaanuaris-veebruaris.

Kohalik kauplus on huviliste massiks valmis, hamba alla saab midagi kindlasti.

9,6 kilomeetri pikkune jäätee on avatud valgel ajal ehk 7.30 kuni 17.30. Jääteele saab Ääsmäe-Rohuküla maantee 80. kilomeetrilt, sõites enne Rohuküla sadamat paremale vastavalt tähistatud suunaviida järgi. Vormsil asub pealesõit Sviby sadama muuli alguses.

Jäätee trassikoridor on märgistatud kadakatega. Teed hooldab OÜ Lääne Teed.

Vastavalt ilmastikuoludele võib ette tulla jääteede erakorralist sulgemist. Jääteede hetkeolukorda soovitame vaadata maanteeameti jääteede kaardilt, mida täiendatakse uue info korral. Sõidukijuhtidel palume rangelt kinni pidada trassile paigaldatud liikluskorraldusest ja jääteel liiklemise korrast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare